Szukaj

USA: To nagranie mrozi krew w żyłach. Ukazuje dramatyczną ucieczkę mężczyzn przez płonący las [wideo]

22-08-2018 19:06
Dramatyczna ucieczka przez płonący las Fot. Storyful Rights Management / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

W amerykańskich media niezwykle dużą popularnością cieszy się nagranie ukazujące dramatyczną samochodową ucieczkę przez płonący las. Dziennikarze komentujący ten film są zachwyceni zachowaniem znajdujących się w trudnej sytuacji mężczyzn, którzy pomimo ekstremalnych warunków potrafili zachować spokój i trzeźwe myślenie.

Jak informują media, 37-letni Justin Bilton i jego 70-letni ojciec Charles uczestniczący w kempingu w Parku Narodowym w Glacier zorientowali się, że w lesie wybuchł pożar. W związku z tym, podjęli decyzję o próbie szybkiego przejechania przez płonącą okolicę, nim płomienie odcięłyby im drogę ucieczki.

Na nagraniu zarejestrowanym przez kamerę zainstalowaną w samochodzie widzimy, że starszy mężczyzna cały czas stara się uspokajać nieco wystraszonego syna i zachęca go do dalszej jazdy pomimo kolejnych przeszkód pojawiających się na ich drodze.  

Koniecznie przeczytaj: Łódzkie: Wywieźli górę śmieci do lasu. Teraz będą mieć problemy. Wszystko nagrała kamera [foto+ wideo]

Czytaj też: Tragiczny pożar w Kielcach. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne. Trwa akcja strażaków [foto+wideo]

Film ten urywa się w momencie, gdy natrafiają oni na wywrócone drzewo blokujące drogę. Ojciec wówczas proponuje, że podejmie próbę usunięcia przeszkody, jednak syn nie pozwala mu to. 

W późniejszych wywiadach mężczyźni opowiedzieli, że ostatecznie wycofali się z tej drogi. W pewnym momencie musieli jednak porzucić swój pojazd i uciekać pieszo przez las w stronę pobliskiego jeziora. Tam na szczęście znajdowali się pracownicy parku narodowego, kórzy udzielili im pomocy.  

Warto przeczytać: Kilkanaście milionów wyświetleń. Matka 12-latki złapała pedofila i opublikowała nagranie w sieci [wideo]

Podziel się