Szukaj

Doradca Trumpa zdradza, kiedy nowy prezydent zajmie się zniesieniem wiz dla Polaków

26-11-2016 13:08
Donald Trump, Partia Republikanów, 2011 r. Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

William „Bill” Ciosek, doradca prezydenta elekta do spraw Polski i Polonii amerykańskiej, powiedział, że wśród priorytetów na pierwsze 100 dni urzędowania Donalda Trumpa znalazła się kwestia zniesienia wiz dla Polaków.

Zniesienie wiz musi co prawda zatwierdzić Kongres, ale on (Trump) zaliczył to do priorytetów w ciągu pierwszych stu dni urzędowania. Ponieważ Polska i USA będą za Trumpa bliskimi naturalnymi sprzymierzeńcami, mającymi podobną antyglobalistyczną filozofię, tak że inne postulaty Polaków mają szanse stać się rzeczywistością – mówił Ciosek.

Doradca prezydenta elekta zauważył też, że Trump mówił już w Chicago, że jest zdecydowanym zwolennikiem zniesienia wiz dla Polaków.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump z mocnym przekazem dla katolików i ważną deklaracją [WIDEO]

Czytaj też: Donald Trump kupuje 2 dzieci – to nagranie stało się hitem! [WIDEO]

Ciosek dodał też, że według niego Stany Zjednoczone rządzone przez Donalda Trumpa staną się bliskimi sojusznikami Polski, m.in. ze względu na zbieżność konserwatywnych poglądów.

Trump podziela poglądy rządu polskiego na temat ochrony granic, historii, dziedzictwa, wartości duchowych i religijnych, tożsamości narodowej oraz kultury – powiedział Ciosek, który stwierdził, że prezydentura Republikanina może przypominać rządy Reagana.

Trump będzie taki jak Reagan. Obiecał wzmocnić amerykańską siłę militarną. Wierzy w budowanie pokoju poprzez siłę. Potężna militarnie i gospodarczo Ameryka zagwarantuje bezpieczeństwo także Polsce, Europie Wschodniej i NATO - zaznaczył.

Warto przeczytać: Ważna decyzja amerykańskiego prezydenta-elekta. Donald Trump wycofuje się z biznesu

Podziel się