Szukaj

Dotkliwa porażka Emannuela Macrona. Wyniki najnowszego sondażu pokazują prawdę o jego nieudolnej prezydenturze?

08-11-2017 15:03
Emmanuel Macron Fot. kremlin.ru / wikimedia.org / CC BY 4.0
Podziel się

Sondażowe poparcie dla obecnego prezydenta Francji systematycznie leci w dół. Według najnowszego badania przeprowadzonego przez kanał BFM TV, Emmanuela Macrona popiera już zaledwie 12% Francuzów.

Już pierwsze miesiące prezydentury Macrona nie spotkały się ze zbyt dużym poparciem społecznym. Sondaże przeprowadzane w okresie wakacyjnym dawały do zrozumienia, że polityka zaproponowana przez nowo wybranego prezydenta nie jest przychylnie oceniania przez Francuzów. W jednym z ówczesnych badań ponad połowa ankietowanych stwierdziła, że Emmanuel Macron prowadzi kraj w złym kierunku.

Kolejny sondaż przeprowadzony w zeszłym miesiącu pokazał, iż obecny prezydent może cieszyć się równie niskim poparciem jak jego poprzednik. Zła opinia wśród społeczeństwa nie może dziwić, bowiem Macron bezsprzecznie zasłużył sobie na miano „prezydenta bogatych”.  

Koniecznie przeczytaj: Nie żyje mężczyzna, który podpalił się w Warszawie. Niemal od razu pojawiły się pierwsze polityczne komentarze…

Czytaj też: Donald Tusk ledwo przyjechał do Polski, a już uderzył w polityczne tony. Jak jego słowa mają się do rzeczywistości? [WIDEO]

Najnowsze badanie społeczne przeprowadzone przez BFM TV pokazało, iż pierwsze półrocze prezydentury było „rozczarowujące” (wskazało tak 37% ankietowanych), zaś tylko 12% respondentów oceniło ją pozytywnie. Ponadto, w sondażu tym, 50% badanych osób stwierdziło, że po tak krótkim okresie czasu nie można jeszcze ocenić rządów prezydenta. Co warte zaznaczenia, według informacji podanej przez BFM TV tylko 13% osób, które wcześniej wyrażały się pozytywnie o urzędowaniu Macrona, podtrzymało swoją opinię.

Warto przeczytać: Nietypowa lokalizacja dla pomnika Bitwy Warszawskiej. Powodem spory polityczne?

Podziel się