Szukaj

Ważne słowa Donalda Trumpa na forum ONZ. Wskazał postawę Polaków jako przykład [WIDEO]

19-09-2017 20:34
Donald Trump, forum ONZ Fot. FOX News / Facebook
Podziel się

Amerykański prezydent w swoim pierwszym oficjalnym przemówieniu na forum ONZ zganił organizację za biurokratyzm i złe zarządzanie. Donald Trump nakreślił też, w jakim kierunku powinno według niego zmierzać ONZ. Za przykład podał postawę Polaków.

Organizacja Narodów Zjednoczonych nie osiągnęła pełnego potencjału przez biurokrację i zarządzanie - mówił w poniedziałek Donald Trump w siedzibie ONZ w Nowym Jorku na spotkaniu w sprawie reformy tej organizacji.

Od 2000 roku budżet ONZ wzrósł o 140 procent, a liczba pracowników się podwoiła, tymczasem wyniki nie odpowiadają poniesionym nakładom - wykazywał prezydent USA.

Przywódca Stanów Zjednoczonych ogłosił dzisiaj, że obcina dotacje dla ONZ. Zaznaczył, że biurokracja prowadzi do bierności organizacji, która mogłaby rozwiązać wiele złożonych problemów na świecie, ale tego nie robi. Trump zaznaczył, że jeżeli jej efektywność poprawi się, to finansowanie zostanie przywrócone.

Koniecznie przeczytaj: Na całkowite zaćmienie słońca w USA czekały miliony. Donald Trump nie posłuchał ekspertów [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Dominik Tarczyński ostro o polityce UE. Poseł składa wniosek o przesłuchanie Niemiec na forum Rady Europy [WIDEO]

W czasie dzisiejszego wystąpienia prezydent USA wezwał także do „wielkiego ożywienia narodów, odrodzenia ich ducha, dumy, ludzi i patriotyzmu”. Jako przykład patriotyzmu Trump podał postawę Polaków.

Patriotyzm poprowadził Polaków do walki o wolność – mówił przywódca Stanów Zjednoczonych.

Choć amerykański prezydent mówił o patriotyzmie Polaków już w czasie wizyty w Warszawie, to teraz wspomniał o naszym narodzie z podziwem na oczach całego świata.

Warto przeczytać: Zachowanie mężczyzny postrzelonego w Las Vegas wzbudziło podziw. Tak zareagował na wizytę prezydenta [WIDEO]

Podziel się