Szukaj

Donald Trump z mocnym przekazem dla katolików i ważną deklaracją [WIDEO]

10-11-2016 19:30
Wiadomość Donalda Trumpa do katolików Fot. Nihil diximus / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Donald Trump jako kandydat Republikanów na prezydenta przez środowisko amerykańskich katolików odbierany był różnie, zwłaszcza, że dwa tygodnie temu został skrytykowany przez papieża Franciszka za propozycję wybudowania muru na granicy z Meksykiem. Niemniej jednak w czasie wyborów katolicy deklarowali poparcie głównie dla Trumpa.

Donald Trump zdecydował się wystosować wiadomość kierowaną specjalnie do katolików. Na początku prezydent elekt podkreślił, jak ważną rolę odgrywali oni w historii Stanów Zjednoczonych.

Katolicy odegrali ważną rolę w historii Ameryki. Ameryka rosła w siłę dzięki pracującym katolikom. Od Nowego Jorku do Kalifornii, ich działalność jest wyjątkowa i wspaniała. Od stania na straży praw obywatelskich po edukowanie milionów dzieci, służenie biednym i działalność w ruchach pro-life – księża i świeccy mieli niezliczony wkład w sukces Ameryki.

Koniecznie przeczytaj: Europoseł PiS mówi o polskim pochodzeniu Trumpa i jego babci ze Lwowa. Wiedzę oparł na memie!

Czytaj też: Donald Trump urodził się w Pakistanie? Ta telewizja pokazała dowód

Trump zaznaczył też, że do tej pory rząd był w opozycji do Kościoła i katolików. Prezydent-elekt zadeklarował, że teraz ta sytuacja diametralnie się zmieni.

Politycy w Waszyngtonie byli do tej pory wrodzy Kościołowi i katolikom. Moja deklaracja będzie stała ramię w ramię z amerykańskimi katolikami, by promować wartości, które wspólne wyznajemy, jako chrześcijanie i Amerykanie. Niech Bóg wam błogosławi. Niech Bóg błogosławi Amerykę. Sprawimy, aby Ameryka znowu stała się wielka.

Warto przeczytać: Donald Trump ma już dość podważania jego wygranej. Mówi o oszustwach wyborczych i nielegalnie oddanych głosach

Podziel się