Szukaj

Ważna decyzja amerykańskiego prezydenta-elekta. Donald Trump wycofuje się z biznesu

01-12-2016 11:27
Donald Trump, Partia Republikanów Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Donald Trump z związku z wygraną w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych oświadczył, że zrezygnuje z prowadzenia swojego biznesu, aby uniknąć konfliktu interesów. Republikanin podkreślił, że chce w pełni skupić się na sprawowaniu urzędu prezydenta USA.

Informację o rezygnacji z prowadzenia interesów prezydent elekt przekazał na Twitterze. Republikanin dodał, że szczegóły zostaną przekazane na konferencji 15 grudnia. Już teraz jednak zapowiedział, że funkcje związane z zarządzaniem Trump Organization przejmą jego dorosłe dzieci.

15 grudnia zorganizuję konferencję prasową, na której obecne będą moje dzieci, aby przedyskutować fakt, iż opuszczam swój świetny biznes, żeby w pełni skupić się na rządzeniu krajem, po to by Ameryka znów była wielka! - napisał na Twitterze Donald Trump.

Imperium biznesowe jakim zarządza miliarder do małych nie należy. Według informacji podawanych przez CNN Trump zasiada w zarządach ponad 500 firm, spora część tych przedsiębiorstw ma zasięg międzynarodowy i działa w 25 krajach na całym świecie, m.in. w Katarze czy Arabii Saudyjskiej. „Forbes” niedawno oszacował, że majtek prezydenta elekta jest warty 4,5 mld dolarów.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump kupuje 2 dzieci – to nagranie stało się hitem! [WIDEO]

Czytaj też: Donald Trump z mocnym przekazem dla katolików i ważną deklaracją [WIDEO]

Amerykanie są pod wrażeniem decyzji Trumpa, zwłaszcza, że prawo wcale nie nakazuje przyszłemu prezydentowi rezygnować z prowadzenia interesów biznesowych. Poświecenie w imię dobra kraju muszą nawet docenić jego przeciwnicy. Dodajmy też, że niedawno Trump zapowiedział, że zrzeknie się pensji, jaką miał otrzymywać za sprawowanie urzędu.

Warto przeczytać: Donald Trump wygrywa wybory! Nowy prezydent USA wygłosił przemówienie [WIDEO]

Podziel się