Szukaj

Donald Trump ma już dość podważania jego wygranej. Mówi o oszustwach wyborczych i nielegalnie oddanych głosach

28-11-2016 21:00
Donald Trump, prezydent USA Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Przeciwnicy amerykańskiego prezydenta elekta wyraźnie nie mogą pogodzić się z jego wygraną, podejmują kolejne próby podważania wyniku wyborów, m.in. domagając się ponownego liczenia głosów. Donald Trump w odpowiedzi zwraca uwagę, że media nie mówią o oszustwach, jakie rzeczywiście miały miejsce podczas wyborów, oraz o tym, że spora część głosów zostania oddana nielegalnie.

W piątek lewicowa kandydatka Zielonych, Jill Stein złożyła wniosek o ponowne przeliczenie głosów w stanie Wisconsin, zapowiedziała też, że zrobi wszystko, aby podobna procedura weryfikacyjna miała miejsce w Michigan i Pensylwanii. Kiedy sztab Clinton zapowiedział, że Demokraci wezmą udział w ponownym przeliczaniu głosów, Trump określił ich zachowanie jako żałosne.

Prezydent elekt przypomniał też, że w czasie wyborów dochodziło do oszustw wyborczych, które miały miejsce głównie w Wirginii, New Hampshire oraz Kalifornii – w stanach, w których zwycięstwo odniosła kandydatka Demokratów. Republikanin nawiązał tą wypowiedzią do incydentów związanych m.in. z wadliwym działaniem maszyn do głosowania, które nie pozwalały oddać głosu na jakiegokolwiek innego kandydata poza Clinton, co więcej wszystkie oddane głosy automatycznie przechodziły na konto Demokratki. Trump zaznaczył, że o tych nieprawidłowościach media milczą.

Koniecznie przeczytaj: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Czytaj też: Donald Trump wygrywa wybory! Nowy prezydent USA wygłosił przemówienie [WIDEO]

Podważając zwycięstwo Trumpa, wiele jego przeciwników zaznacza, że wygrał on tylko głosami elektorów, a w wyborach bezpośrednich to Hillary Clinton miała większe poparcie. W odpowiedzi prezydent elekt zauważył, że jeżeli odjąć głosy oddane nielegalnie, to jest on niekwestionowanym zwycięzcą w obu przypadkach.

Warto przeczytać: To nie koniec wyborów w USA? Hillary Clinton może jeszcze zostać prezydentem!

Podziel się