Szukaj

Szokujące zeznania i bezczelna prośba zamachowca z Manhattanu. Donald Trump chce dla islamisty kary śmierci

02-11-2017 11:36
Donald Trump Fot. Chairman of the Joint Chiefs / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Amerykański prezydent uważa, że terrorysta, który we wtorek przeprowadził zamach w Nowym Jorku, powinien zostać skazany na karę śmierci. Donald Trump w swoim wpisie na Twitterze napisał również o bezczelnym żądaniu zamachowca w szpitalu.

W zamachu przeprowadzonym na Manhattanie zginęło 8 osób, a 13 zostało rannych. Zamachowiec samochodem terenowym wjechał w ścieżkę rowerową na Chambers Street, tratując napotkane na drodze osoby.

Sayfullo Saipov składając zeznania, stwierdził, że nie żałuje swoich czynów i jest dumny z tego, co zrobił. W czasie pobytu w szpitalu zamachowiec chciał, aby powiesić mu flagę tzw. Państwa Islamskiego.

29-latek pochodzący z Uzbekistanu powiedział, że atak planował od dwóch miesięcy. Dodał, że przeprowadził go w Halloween, bo wtedy na ulicach są większe tłumy.

Koniecznie przeczytaj: Ujawniono tożsamość zamachowca z Manhattanu. Jest nagranie z momentu zatrzymania terrorysty [WIDEO]

Czytaj też: To samochód był terrorystą? Manipulacje medialne po zamachu w Nowym Jorku [FOTO]

Bezczelna postawa zamachowca spotkała się z ostrą reakcją ze strony prezydent USA.

Terrorysta z Nowego Jorku był szczęśliwy, chciał żeby w oknie jego pokoju szpitalnego powieszono flagę Państwa Islamskiego. Zabił osiem osób, poważnie ranił 12. Powinien dostać karę śmierci – napisał na Twitterze Donald Trump.

Warto przeczytać: Atak terrorystyczny na Manhattanie. Zamachowiec zabił kilka osób, kilkanaście ranił [FOTO + WIDEO]

Podziel się