Szukaj

Włochy: kuriozalna decyzja UE. W niewielkiej wiosce zamieszkiwanej dotychczas przez 7 mieszkańców, zostanie ulokowanych aż 80 uchodźców

04-12-2017 12:19
Flaga Włoch Fot. Nathan Hughes Hamilton / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak informuje włoski portal L’Arena, do małej górskiej wioski Vaccarozzi di Erbezzo, którą zamieszkiwało dotychczas siedmioro mieszkańców, decyzją Unii Europejskiej, zostanie przywiezionych aż 80 imigrantów. Zostaną ulokowani w byłej bazie NATO znajdującej się w okolicy.

Dotychczas jedynymi mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości byli: kobieta z matką i wujem w wieku 94 i 96 lat, para, a także  mężczyzna i jego opiekun. Według informacji podanych przez włoskich dziennikarzy, do tego miejsca zostało już przywiezionych 26 afrykańskich uchodźców. Docelowo, według unijnego programu przesiedleń migrantów, w tej części Włoch ma zamieszkać łącznie 80 imigrantów.

Mieszkańcy obawiają się, że przybycie tak dużej, w ich przypadku, liczby uchodźców może bardzo negatywnie wpłynąć na ich życie. Jedna z kobiet powiedziała mediom:

Koniecznie przeczytaj: Unijny komisarz o problemie masowej migracji: „Unia Europejska jest zbyt biała, więc trzeba przyjmować kolejnych uchodźców”

Czytaj też: Działacze KOD postanowili „duchowo” połączyć się z Unią Europejską. Miało być poważnie, wyszło jak zwykle. Zobacz nagranie [WIDEO]

Wysłanie tu 80 uchodźców odwróciłoby to miejsce do góry nogami. Nawet wysłanie tutaj dwóch osób byłoby zbyt dużym obciążeniem dla nas. Powiedzieli nam, że oni tu przybędą, a my nie możemy nic z tym zrobić. Nie chce dolewać oliwy do ognia, ale mam nadzieję, że zatrzymają się przy tych pierwszych 26 uchodźcach.

W tym momencie imigranci przez całą dobę przebywają w byłej bazie NATO, jednak niedługo mają otrzymać pozwolenie na opuszczanie tego miejsca, jednak pod warunkiem, że będą wracać do swojego lokum na noc.

   

Warto przeczytać: KE pozywa Polskę w sprawie uchodźców. Jeszcze w tym tygodniu skieruje wniosek do Trybunału Sprawiedliwości UE

Podziel się