Szukaj

Jonny Daniels skomentował skandaliczną wypowiedź Stevena Spielberga o Polakach. Nie zabrakło krytyki słynnego reżysera, jak i… Polaków

02-05-2018 19:01
Steven Spielberg i Jonny Daniels
Podziel się

Niedawno miał miejsce specjalny panel z okazji 25. rocznicy powstania „Listy Schindlera”. Z tej okazji przemowę wygłosił między innymi reżyser Steven Spielberg. Jego słowa uraziły wielu Polaków, wszystko za sprawą kolejnych oskarżeń o antysemityzm.

Gdy Ralph Fiennes był ubrany w swój pełny mundur SS, pewna Polka krzyknęła i powiedziała, że bardzo podobał się jej jego mundur i żałowała, że nie wszyscy naziści wrócili, by znów ich (Polaków – red.) chronić

– powiedział Steven Spielberg podczas panelu w Nowym Jorku.

Znany reżyser skrytykował ustawę o IPN zaznaczając, że w Polsce najprawdopodobniej zostałby za tego typu słowa aresztowany. Jego wypowiedź spotkała się z szybką reakcją internautów, o czym napisaliśmy już tutaj: „Jak kręciłem Indiana Jonesa, to mundury nazistów pożyczaliśmy od Polaków” - Internauci wyśmiewają Spielberga po jego słowach o Polsce [foto]

Koniecznie przeczytaj: Jonny Daniels idzie śladami Jana Tomasza Grossa? „Liczba Polaków, którzy mordowali Żydów była większa niż chcieliby tego Polacy"

Czytaj też: Niemieccy raperzy w swojej piosence zapowiedzieli kolejny Holokaust. Mimo to otrzymali prestiżową nagrodę muzyczną – w kraju wybuchł skandal

Do słów Spielberga odniósł się Jonny Daniels. Zdaniem żydowskiego działacza, reżyser nie rozumie ustawy o IPN. Nie obyło się jednak bez przytyku w stronę polskiego rządu.

Jonny Daniels zamieścił na Twitterze post o następującej treści:

Wszyscy atakują Spielberga za jego słowa, co do których się zgadzam, że były za mocne. Jeżeli nie rozumie ustawy o IPN i polskiej perspektywy, to może należy zainwestować w PR zamiast w jachty.

Daniels zasugerował więc, że Spielberg mógł po prostu opatrznie zrozumieć cel nowelizacji ustawy o IPN. Jak zaznaczył, to rolą polskiego rządu jest zadbać o to, aby za granicą rozumiano jej działanie.

Warto przeczytać: Ambasador Anna Azari opowiedziała o nastrojach panujących wśród jej rodaków. „Obywatele Izraela wciąż dopytują, czy mogą bezpiecznie przyjeżdżać do Polski”

Podziel się