Szukaj

Jonny Daniels o Marszu Niepodległości: „Znam wielu ludzi, którzy opuścili Warszawę, aby uciec przed tym marszem” [foto]

14-11-2018 18:50
Jonny Daniels Fot. Telewizja wPolsce / YouTube / screen YouTube
Podziel się

„Znam wielu ludzi, którzy opuścili Warszawę, aby uciec przed tym marszem” - mówi Jonny Daniels, którego słowa cytuje nowojorski „Wall Street Journal”, jeden z najbardziej znanych dzienników na świecie.

Ludzie się boją i to nie jest miejsce, w którym Polska powinna być w 100. rocznicę niepodległości Polski

- ocenia Daniels, który w artykule został opisany jako „konserwatywny doradca rządu PiS”.

Żydowski działacz przekonuje także, że regularnie grożono mu śmiercią, po tym jak zaczął domagać się delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego.

Artykuł autorstwa Drew’a Hinshawa i Natalii Ojewskiej przedstawia Marsz Niepodległości w najgorszym możliwym świetle. Czytelnik dowiaduje się z niego m.in., że wydarzenie połączyło „skrajnie grupy prawicowych ekstremistów” i „jest punktem zbornym politycznego marginesu Europy”.

Koniecznie przeczytaj: Niespodziewany telefon do dziennikarza Onetu. W czasie wywiadu na żywo zadzwonił… Jonny Daniels [wideo]

Czytaj też: Niesamowity spot. Organizatorzy opublikowali oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2018 [wideo]

W tekście na wsj.com czytamy również, że Stowarzyszenie Marszu Niepodległości to „organizacja parasolowa złożona z dwóch grup nazwanych na pamiątkę faszystowskich organizacji młodzieży z lat 30. XX w.”. Organizacjom narodowym wypomniana się też nazwanie Żydów „piątą kolumną, nielojalną wobec narodu”.

Jako poprawnie polityczny przykład przytacza się za to postawę Emmanuela Macrona, który podczas niedawnych obchodów zakończenia I wojny światowej stwierdził, że „nacjonalizm to nie patriotyzm”.

Internauci nie kryją oburzenia:

Danielsowi wytknięto też hipokryzję:

Warto przeczytać: Jest porozumienie organizatorów Marszu Niepodległości i rządu! 11 listopada obędzie się wspólny marsz

Podziel się