Szukaj

Lewica musiała dostać zawału. Dalajlama w szwedzkim Malmö powiedział, co myśli o sprowadzaniu imigrantów do Europy

14-09-2018 12:19
Dalajlama Fot. Emelie Aho Faltskog / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Duchowy i polityczny przywódca Tybetu wystąpił w środę na konferencji w szwedzkim Malmö. Dalajlama podkreślił, że „Europa należy do Europejczyków”, a „uchodźcy powinni wrócić do swoich ojczyzn”.

Dalajlama stwierdził, że Europa ma „moralny obowiązek” przyjmować uchodźców, którzy naprawdę potrzebują pomocy i których życie jest zagrożone, to jednak docelowo powinni oni wrócić do swoich krajów.

Przyjmijcie ich, pomóżcie im, edukujcie ich … Ale ostatecznie oni muszą wrócić do swoich ojczyzn, aby je odbudować i rozwijać

- powiedział duchowy przywódca Tybetu.

Uważam, że Europa należy do Europejczyków

Koniecznie przeczytaj: Malmö: Muzułmańscy imigranci założyli ruch oporu. „Miasto, kraj, wszystko jest nasze”

Czytaj też: Przerażające doniesienia. Polak urodzony w Szwecji mówi, jak naprawdę wygląda sytuacja w tym kraju [wideo]

- podkreślił.

Malmö to trzecie co do wielkości miasto w Szwecji, które zamieszkuje bardzo duża liczba imigrantów i które boryka się z ogromnym wzrostem przestępczości. Tym bardziej więc słowa Dalajlamy były znaczące. Zwłaszcza, że przez wiele lewicowych środowisk tybetański przywódca uznawany jest za autorytet.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, kiedy Dalajlama wyraził taką opinię na temat migracji. Parę miesięcy temu w wywiadzie dla dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” powiedział:

Europa, w tym także Niemcy nie mogą stać się państwem. Niemcy to Niemcy.

Była to diametralna zmiana w stosunku do tego, co Dalajlama mówił choćby dwa lata temu, kiedy chwalił kraje takie jak Niemcy czy Austria za przyjmowanie imigrantów: Więcej pisaliśmy o tym tutaj: Dalajlama zmienia zdanie o imigrantach. „Europa nie może być arabska”

Tenzin Gjaco czyli XIV Dalajlama uciekł w 1959 r. do Indii, po tym jak komunistyczne władze Chińskiej Republiki Ludowej stłumiły powstanie narodowe w Tybecie. W 1989 r. otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla.

Warto przeczytać: „Szwecja przegrała nie tylko na boisku”. Piłkarze po meczu z Turcją przyznają, że „czuli się jak na wyjeździe” [wideo]

Podziel się