Szukaj

„Są dwa wyjścia: islam albo śmierć”. Były muzułmanin zapytał, czy można krytykować islam [wideo]

23-09-2018 01:17
Armin Navabi w Sydney Fot. Pangburn Philosophy / You Tube / screen Twitter
Podziel się

Pochodzący z Iranu Armin Navabi, który porzucił islam i został ateistą udał się do muzułmańskiej dzielnicy w Sydney, aby zapytać, czy krytyka islamu jest dozwolona. Usłyszał różne odpowiedzi, ale jedna rozmowa szczególnie zapada w pamięć.

Lakemba, dzielnica położona na przedmieściach Sydney, nazywana jest na nieoficjalną muzułmańską stolicą Australii. Armin Navabi, aktywista i bloger mieszkający w na co dzień w Kanadzie, udał się tam, aby sprawdzić, czy krytyka islamu jest w ogóle do zaakceptowania dla wyznawców Allaha. Część pytanych o to muzułmanów zarzekała się, że nie stanowi dla nich to problemu, inni reagowali wyjątkowo nerwowo. Jeden z mężczyzn stwierdził, że takie pytanie to prowokacja, inny, że policja powinna „atakować” tych, którzy chcą krytykować islam.

Koniecznie przeczytaj: „Czy islam zagraża Europie?”. Absurdalna odpowiedź „kulturoznawczyni” i genialna riposta prowadzącego [WIDEO]

Czytaj też: Były muzułmanin mówi, czym naprawdę jest islam [WIDEO PL]

Rozmowa z kolejnym z muzułmanów wydaje się jednak najbardziej wymowna. Początkowo mężczyzna stwierdził, że „każdy ma prawo krytykować, co chce”, później jednak w trakcie dłuższej wymiany zdań powiedział coś, co zupełnie temu zaprzeczyło.

Rozmówca Navabiego przyznał, że jest zwolennikiem zaprowadzenia na całym świecie prawa szariatu. Jak podkreślił, jest to celem każdego muzułmanina.

Jeżeli prawo szariatu obowiązywałoby wszędzie, to czy ktoś taki jak ja powinien zostać zabity? Tak stanowi szariat

- zapytał Navabi, który w czasie rozmowy zaznaczył, że jest ateistą i porzucił islam.

Muzułmanin, mimo początkowych uników, potwierdził, że jeżeli to jest prawo szariatu, to on się z tym zgadza i „za tym podąża”.

To twój wybór. Islam albo śmierć

- powiedział do Navabiego.

Później padło równie wymowne zdanie:

Jesteś bardzo niebezpieczną osobą. Znasz islam

- usłyszał Navabi od muzułmanina.

Warto przeczytać: Muzułmańska odpowiedź na... zamachy terrorystyczne. Islam jako „religia pokoju” [WIDEO]

Podziel się