Szukaj

Przypadek czy wymowny przykład? Czołowi europejscy politycy… nie mają dzieci [FOTO]

12-05-2017 21:37
Angela Merkel podczas przemówienia Fot. Metropolico.org / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Kwestia dzietności i przyrostu naturalnego jest ważnym czynnikiem, który decyduje o tym, jak będą rozwijać się dane narody czy państwa. Dla wielu krajów Europy Zachodniej problem starzejącego się społeczeństwa stanowi nie lada wyzwanie.

Tymczasem nietrudno zauważyć, że wielu europejskich polityków nie ma dzieci. Wśród nich znaleźli się m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Emmanuel Macron, premier Holandii Mark Rutte, szwedzki premier Stefan Löfven czy szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon.

Wydawałoby się to błahostką, ale przecież to właśnie te osoby decydują o kształcie europejskiej polityki i podejmują decyzje, które wpływają na to, czy obywatele kierowanych przez nich państw decydują się posiadać potomstwo, czy wręcz przeciwnie.

Koniecznie przeczytaj: Dziennikarz śledczy ostro o zachodnich przywódcach: „Mają krew na rękach” [WIDEO]

Czytaj też: Europejczycy mają dość pustych słów Donalda Tuska. Żądają działań

Dość groteskowym przekładem jest tutaj kanclerz Niemiec, która choć własnych dzieci nie ma, to nazywana jest matką… imigrantów. Nie trudno domyślić się, dlaczego.

Zaznaczmy jednocześnie, że premier Wielkiej Brytanii, nie może mieć dzieci, a premier Luksemburga Xavier Bettel jest zadeklarowanym gejem.

Warto przeczytać: Skandal w USA. Ujawniono, jak w praktyce wygląda handel szczątkami abortowanych dzieci [WIDEO]

Podziel się