Szukaj

Widowiskowa wpadka podczas parady wojskowej w Rosji. Radziecki czołg T-34 spadł z lawety [wideo]

27-08-2018 14:32
Radziecki czołg T-34 spadł z lawety Fot. Дмитрий Бочаров / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Zorganizowana w piątek w Kursku parada wojskowa miała dość niefortunny finał. Z lawety spadł radziecki czołg T-34, uznawany za symbol rosyjskich zwycięstw w II wojnie światowej.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zabytkowy czołg ważący 26,5 tony przewrócił się tuż obok żołnierzy. Do zdarzenia doszło już pod koniec parady w czasie podjeżdżania maszyny na ciężarówkę transportową. W wyniku błędu czołgisty T-34 zjechał z szyn.

Parada w Kursku odbyła się z okazji 75. rocznicy wygranej przez Sowietów bitwy na Łuku Kurskim z 1943 r. T-34 był jednym z najchętniej używanych przez Armię Czerwoną czołgów i stał się symbolem radzieckiego zwycięstwa. Wpadła w czasie parady w Kursku z udziałem tej maszyny wzbudziła negatywne reakcje wśród tłumnie zgromadzonych na paradzie Rosjan.

Koniecznie przeczytaj: Wpadka prezenterki BBC w czasie relacji na żywo z zamachu w Londynie. Wykonała niezwykle niefortunny gest [WIDEO]

Czytaj też: Katastrofa kolejowa w USA: Pociąg wykoleił się i spadł z wiaduktu. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych [FOTO+WIDEO]

Warto przeczytać: Czołg rozjechał samochód pułapkę. Chwilę później nastąpiła ogromna eksplozja [WIDEO]

Podziel się