Szukaj

Czeski polityk znowu bohaterem. Niedawno bronił Polskę w PE Teraz obronił działaczkę swojej partii [WIDEO]

16-10-2017 19:15
Peter Mach stanął w obronie działaczki swojej partii Twitter/Facebook / screen
Podziel się

Przewodniczący czeskiej Partii Wolnych Obywateli Petr Mach w Polsce stał się szerzej rozpoznawalny, kiedy w czasie debaty w Europarlamencie stanął w obronie naszego kraju. Teraz polityk znowu podbił media społecznościowe.

Mach, aby wyrazić swój sprzeciw wobec kolejnych ataków Unii Europejskiej na Polskę w styczniu tego roku pojawił się w PE z plakietką „Jestem Polakiem”.

Przygotowałem tę plakietkę, żeby wyrazić solidarność z Polską, która stała się ofiarą niesprawiedliwej procedury ze strony Unii Europejskiej. Polska jest przedstawiana przez niektórych europarlamentarzystów jako państwo, w którym zagrożone są prawo i demokracja, co jest absolutnym kłamstwem i co jest bardzo niesprawiedliwe. Unia Europejska używa podwójnych standardów, kiedy sprawa dotyczy Polski – mówił wtedy czeski europoseł. Mach swoją postawą zdobył uznanie wielu Polaków.

Koniecznie przeczytaj: Młody Belg obronił dwie dziewczyny przed imigrantem z Afryki. Skończyło się dla niego fatalnie

Czytaj też: Jacek Żakowski chciał przekonać widzów, że nie potrzebują broni w domu. Mocna riposta posła Kukiz’15 [WIDEO]

Polityk niedawno złożył mandat eurodeputowanego, aby aktywnie zaangażować się w krajową kampanię wyborczą. Mach w ramach promocji swojego ugrupowania m.in. osobiście rozdaje ulotki. W czasie jednej z takich akcji doszło do niebezpiecznego zdarzenia – towarzysząca Machowi działaczka została zaatakowana przez agresywnego mężczyznę.

Napastnik wywrócił stół stojący przed dziewczyną. Nie wiadomo, co by się stało, gdyby nie interwencja polityka. Mach natychmiast podbiegł do mężczyzny. Gdy ten rzucił się na niego, polityk najpierw zablokował cios, a potem sam odpowiedział uderzeniem. Wystarczyło. Agresywny mężczyzna zwijając się z bólu, szybko oddalił się z miejsca zdarzenia.

Nagranie ze zdarzenie Mach wrzucił na Facebooka. Krótki film robi teraz furorę w mediach społecznościowych.

Warto przeczytać: Kolejny atak Timmermansa na Polskę w PE. Przebili go jednak Thun, Boni i Kudrycka [WIDEO]

Podziel się