Szukaj

Nie tylko Węgry poparły nas w PE. Czeski polityk bronił Polski. Przypomniał unijnym elitom niewygodny fakt [WIDEO]

25-11-2017 15:28
Czeski polityk broni Polski w PE Fot. KarasekUS / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Unia Europejska w ostatnich miesiącach nasiliła ataki na Polskę. W Parlamencie Europejskim niedawno odbyła się kolejna już debata dotycząca przestrzegania praworządności w naszym kraju. Część eurodeputowanych stanęła w obronie Polski.

Po przyjęciu przez PE rezolucji wymierzonej w nasz kraj, Węgry jasno dały do zrozumienia, że zablokują wszelkie sankcje przeciwko Polsce. Furorę w sieci zrobiło m.in. przemówienie węgierskiej eurodeputowanej Krisztiny Morvai, która broniła nas w Europarlamencie.

Ataki na Polskę krytykowali także politycy z innych krajów. Czeski europoseł Jiří Payne w mocnym wystąpieniu udowodnił ogromną hipokryzję unijnych elit. Zauważył on, że podczas gdy w Polsce istnieje opozycja, która ma pełną swobodę działania, Unia Europejska otwarcie łamie zasady demokracji, a wszelkie odstępstwa od oficjalnej polityki Wspólnoty są wręcz tępione.

Koniecznie przeczytaj: Kolejny atak Timmermansa na Polskę w PE. Przebili go jednak Thun, Boni i Kudrycka [WIDEO]

Czytaj też: Unijny komisarz o problemie masowej migracji: „Unia Europejska jest zbyt biała, więc trzeba przyjmować kolejnych uchodźców”

Podam mały przykład niedawnych prześladowań politycznych w UE. Kilka tygodni temu Jean-Claude Juncker powiedział w tym miejscu, cytuję: „Dzisiaj Komisja proponuje nowe zasady finansowania partii politycznych i fundacji. Nie musielibyśmy płacić do kas antyeuropeiskich ekstremistów”. Koniec cytatu. I dodał, że pieniądze otrzymają tylko te partie, które zgadzają się z Komisją– przypomniał Jiří Payne.

Czy tak wygląda uczciwa konkurencja partii politycznych w Unii Europejskiej? Nie, to jest przejaw politycznego prześladowania! – retorycznie zapytał europoseł.

Wystąpienie czeskiego polityka od ok 2:41 poniższego nagrania:

Warto przeczytać: Działacze KOD postanowili „duchowo” połączyć się z Unią Europejską. Miało być poważnie, wyszło jak zwykle. Zobacz nagranie [WIDEO]

Podziel się