Szukaj

„Resocjalizacja” islamskich terrorystów w holenderskim więzieniu. Mają dostęp do książek o dżihadzie i zamachach

10-01-2019 15:57
Biblioteka
Podziel się

Jak poinformował „De Telegraaf”, w więziennej bibliotece w Vught znaleziono publikacje gloryfikujące prowadzenie zbrojnego dżihadu, organizowanie samobójczych zamachów oraz poniżające Żydów i chrześcijan. Co ciekawe, większość osadzonych to radykalni islamiści skazani m.in. za terroryzm.

O tej sprawie „De Telegraaf” dowiedział się od jednego z tamtejszych więźniów, który przestraszył się, że inni osadzeni często czytający tego typu publikacje, ulegną jeszcze większej islamskiej radykalizacji. Mężczyzna przekazał dziennikowi również listę książek znajdujących się w więziennej bibliotece.

Ten doniesienia medialne wywołały duże poruszenie wśród holenderskich polityków, którzy zażądali od ministerstwa sprawiedliwości wyjaśnień. W odpowiedzi rzecznik resortu poinformował, że większość publikacji została zakupiona przez samych więźniów. Co ciekawe, nim zdecydowano się na pozyskanie tych książek, ich treść była analizowana przez ekspertów współpracujących z lokalnym imamem.

Koniecznie przeczytaj: Holandia: Trzech policjantów nie było sobie w stanie poradzić z jednym Polakiem [wideo]

Czytaj też: Holandia nie chce wydać 11 podejrzanych naszemu wymiarowi sprawiedliwości. „Martwi się o niezależność polskiego sądownictwa”

„De Telegraaf” podkreśla, że jeden z tytułów dostępny w więziennej bibliotece w Vught został w 2016 roku usunięty z brytyjskich więzień z powodu ekstremistycznych treści.

Warto przeczytać: Barbara Poleszuk opuściła więzienie: „Nikomu nie życzę takiego doświadczenia” [foto+wideo]

Podziel się