Szukaj

Clinton oszukiwała w czasie debaty?

30-09-2016 13:20
Hillary Clinton w czasie debaty prezydenckiej Fot. chill / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Pierwsza debata kandydatów na prezydenta USA cieszyła się ogromną popularnością. Polityczne starcie Hillary Clinton i Donalda Trumpa zgromadziło przed telewizorami 100-milionową widownię. Wielu komentatorów zwycięzcą okrzyknęło kandydatkę Demokratów. Dość dobry występ polityk był zaskoczeniem, nawet dla jej sympatyków. Teraz pojawiają się doniesienia, że Clinton mogła oszukiwać.

Internet obiegły ostatnio zdjęcia z debaty, na których widać, że kandydatka Demokratów ma w uchu małą, niemal niezauważalną, słuchawkę, przez którą sztab wyborczy mógł jej podpowiadać w trakcie starcia z Trumpem. Na jednym ze zdjęć, na których Clinton sfotografowana została z tyłu, widać też, że pod jej marynarką odznacza się przewód idący w kierunku ucha.

Zdjęcia poniżej:

Koniecznie przeczytaj: Wybory w USA: Poparcie dla Trumpa i Clinton przed pierwszą debatą niemal identyczne

Czytaj też: Debata Trump-Clinton: brutalna walka na słowa

Teraz wszyscy zastanawiają się, czy Clinton nie korzystała w czasie debaty z pomocy innych osób. Gdyby okazało się to prawdą, stawiałoby to kandydatkę, ubiegającą się o jeden z najważniejszych urzędów na świecie, w bardzo trudnej sytuacji.

Słuchawka w uchu Clinton wyraźnie widoczna jest także na poniższym nagraniu:

 

Debata, która odbyła się w poniedziałek o 21.00 (czasu lokalnego) na Uniwersytecie Hofstra w Hempstead (stan Nowy Jork), cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród Amerykanów. Wielu dziennikarzy spodziewało się, że w bezpośrednim starciu to raczej Donald Trump osiągnie przewagę. Jednak momentami dało się zauważyć nie najlepsze przygotowanie kandydata Republikanów, który nie był w stanie wykorzystać wszystkich słabych punktów Clinton. Z kolei jego konkurentka, choć kilka razy dała zapędzić się do narożnika, to jednak nie wypadła tak źle, jak przewidywano.

Warto przeczytać: Kto wg Mariusza Max Kolonko wygrał pierwszą debatę prezydencką Clinton vs Trump?

Podziel się