Szukaj

Ciężarówka z zamachu w Berlinie… eksponatem w muzeum?

05-01-2017 17:57
Zamach w Berlinie - ciężarówka wjechała w tłum Fot. CNN / Twitter / screen
Podziel się

Samochód, który został użyty do zamachu w Berlinie może trafić w najbliższej przyszłości do niemieckiego muzeum. Miałby przypominać zwiedzającym o walce europejskiej z terroryzmem.

O takich planach poinformował Hans Walter Hutter, prezes fundacji zarządzającej muzeum „Haus der Geschichte” w Bonn, w którym miałaby znaleźć się ciężarówka, a właściwie jej elementy (cały pojazd jest zbyt duży, aby umieścić go na ekspozycji).

Musimy poczekać na właściwy moment, ale też musimy się zachowywać jak muzealnicy, których zadaniem jest przekazywanie wiedzy historycznej kolejnym pokoleniom – powiedział Hutter, który choć przyznał, że jeszcze jeszcze za wcześnie na taki krok, to Niemcy nie powinni ignorować tak ważnego wydarzenia, jakim był zamach z 19 grudnia.

Koniecznie przeczytaj: Ciężarówka wjechała w tłum na świątecznym jarmarku w Berlinie. Zamachowcem imigrant z Pakistanu [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Po zamachu w Berlinie Niemcy mają nowego bohatera. Jest nim... imigrant z Libanu

Hutter dodał, że ciężarówka nadal jest dowodem w śledztwie prowadzonym przez niemiecką prokuraturę. Przypomnijmy, że o wydanie pojazdu wystąpili także polscy śledzczy.

W zamachu przeprowadzonym przez islamskiego terrorystę 19 grudnia w Berlinie zginęło 12 osób, 50 zostało rannych. Jedną z ofiar był polski kierowca Łukasz Urban. Prawdopodobnie to Tunezyjczyk Anis Amri wjechał w tłum ludzi na bożonarodzeniowym jarmarku. W tym celu wykorzystał skradzioną ciężarówkę.

Warto przeczytać: Pojawiło się nagranie, na którym widać, jak rozpędzona ciężarówka wjeżdża w tłum ludzi na jarmarku w Berlinie [WIDEO]

Podziel się