Szukaj

Holandia: Nieznany polski chuligan zdewastował policyjne radiowozy. Namalował na nich polskie napisy [foto]

04-06-2018 16:03
Chuligański wybryk Polaka
Podziel się

Z dość niecodzienną sytuacją spotkali się funkcjonariusze policji z Eindhoven. Gdy wrócili oni z zakończonej akcji, zobaczyli namalowane polskie napisy na swoim radiowozie. Na karoserii flamastrem nieznany sprawca wypisał różne hasła. Jak widzimy na udostępnionych w internecie zdjęciach, pojawiły się takie sformułowania jak: „CHWDP”, „Kolejorz Lech Poznań”, „Pirat”, czy też „Poland”. Jak podkreślają holenderskie media, policja nie zdołała dotychczas ustalić tożsamości chuligana.

Zdjęcia pomazanego radiowozu udostępniła w internecie Wijkagent Stephanie, jedna z holenderskich policjantek. Jednocześnie zwróciła się ona prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy tego incydentu.

To całkowicie bez sensu. Dlatego też zamieszczam post z hashtagiem #handsafvanandersmansspullen

Koniecznie przeczytaj: Holandia: Działacz partii Wolność ogłosił konkurs na najlepszą podobiznę Mahometa. „Wolność słowa jest najważniejsza!!” [foto]

Czytaj też: Po przegranej Polski z Senegalem były piłkarz reprezentacji nie wytrzymał: „Mam w d***e takie mecze” [wideo]

Jak informuje media, nieznany polski chuligan użył flamastra, który nie spowodował poważnych strat. Co prawda był wodoodporny, ale napisy udał się usunąć za pomocą rozpuszczalnika.

Wiadomo również, że miejscowi policjanci są bardzo oburzeni takim zachowaniem anonimowego chuligana. Jak zapewniali, dotychczas nie spotkali się z takim aktem wandalizmu. Ponadto zapoznali też się ze znaczeniem wulgarnego skrótu, który holenderskie media przetłumaczyły dosłownie jako „f **k de politie”.

Jak podają tamtejsi dziennikarze, policja nie zdołała ustalić tożsamości sprawcy. Obecnie liczy ona na pomoc naocznych świadków incydentu, którzy mogą posiadać istotne informacje w tej sprawie.

Warto przeczytać: 20-latek wyprzedzał na zakręcie trzy pojazdy, w tym TIR-a. Policyjne kamery zarejestrowały wyjątkowo niebezpieczną sytuację na drodze [wideo]

Podziel się