Szukaj

Chrześcijański pisarz z Jordanii zamordowany. Był sądzony za opublikowanie karykatury Mahometa, która wyśmiewała się z islamskich terrorystów

25-09-2016 15:02
Nahed Hattar, chrześcijański pisarz z Jordanii, zamordowany w 2016 r. Fot. Unique News / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Nahed Hattar został został zastrzelony dzisiaj rano przed sądem w Ammanie, w którym miał odbyć się jego proces. Pisarza oskarżono o obrazę islamu, po tym jak umieścił on na swoim profilu na Facebooku karykaturę Mahometa, która wyśmiewała tzw. Państwo Islamskie. Policja zatrzymała mordercę, nie ujawniono jednak jego tożsamości.

Jordański pisarz, który był chrześcijaninem, został zatrzymany 3 sierpnia br. pod zarzutem „nawoływania do konfliktów religijnych” i obrazy islamu. Nahed Hattar trafił na kilka dni do aresztu, ale po wpłaceniu kaucji został wypuszczony na początku września. Pisarz jakiś czas temu umieścił na Facebooku karykaturę podpisaną „Bóg Państwa Islamskiego”. Rysunek satyryczny przedstawia dżihadystę znajdującego się w niebie, który leży w łóżku z dwoma kobietami, pali papierosa i nakazuje Bogu, aby doniósł mu wina. Jak tłumaczył pisarz – karykatura nie miała na celu znieważania uczuć religijnych, ale miała pokazać, jak islamscy terroryści wyobrażają sobie niebo i Boga.

Koniecznie przeczytaj: 16 dżihadystów z ISIS wysadziło się... przypadkiem

Czytaj też: Hillary Clinton planowała zabójstwo Juliana Assange'a?

 

Dzisiaj miała odbyć się rozprawa Hattara, ale pisarz nie zdołał wejść do sądu. Został śmiertelnie postrzelony przed nieznanego sprawcę. Policja zatrzymała napastnika, ale jak do tej pory nie ujawniła jego tożsamości, motywu zbrodni czy jakichkolwiek dodatkowych szczegółów związanych z popełnionym morderstwem.

Warto przeczytać: Rzecznik IS zginął w wyniku nalotu. Zarówno Rosjanie, jak i Amerykanie przypisują sobie ten sukces

Podziel się