Szukaj

„Chrześcijański fundamentalizm stanowi większe zagrożenie niż islamski terroryzm”. Tak twierdzi amerykańska uczona

01-11-2016 17:36
Chrześcijański rzyż i islamski półksiężyc
Podziel się

Catherine M. Wallace z Northwestern's Feinberg School of Medicine twierdzi, że fundamentalizm prezentowany przez chrześcijan jest większym zagrożeniem niż islamski terroryzm. Autorka książek poruszających tą tematykę wskazuje, że według niej przyczyną jest m.in. dosłowne czytanie Biblii.

Wallace w czasie dyskusji poświęconej serii książek jej autorstwa „Confronting Fundamentalism” wysunęła tezę, że największym zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych jest posiadania przez osoby wyrażające radykalne poglądy dostępu do broni nuklearnej. Autorka twierdzi, że to najczęściej chrześcijanie kontrolują militarny potencjał kraju, a nie muzułmanie.

Jeśli [islamista] chciałby zaatakować amerykańskie miasto, musi porwać samolot. Jeśli chce wysadzić budynek lub koncert, musi umieścić bomby na plecach własnych dzieci i wysłać młodych ludzi, by się zabili ... wiec to oczywiste, że radykalizm [chrześcijański] kontrolujący kody jądrowe byłby o wiele większym zagrożeniem - stwierdziła Wallace.

Koniecznie przeczytaj: Szwajcarzy chcą zakazu rozprowadzania Koranu

Czytaj też: Brytyjski olimpijczyk ukarany za żartowanie z islamu. Grożą mu śmiercią [WIDEO]

Autorka dodaje też, że fundamentalne poglądy chrześcijan biorą się ze zbyt dosłownej interpretacji Biblii. Według Wallace, dawni patriarchowie Kościoła nigdy nie zachęcali do odbierania słów Pisma Świętego w ten sposób, bez właściwego kontekstu. Amerykańska uczona dodaje też, że niewłaściwe czytanie Biblii powoduje, ze chrześcijanie kierują się nienawiścią i stają w opozycji do reszty świata.

Warto przeczytać: Niemcy: kara dla rodziców, którzy nie puścili dziecka na wycieczkę do meczetu

Podziel się