Szukaj

Chrześcijanin torturowany w Pakistanie za przyjaźń z muzułmanką [FOTO]

18-04-2017 17:22
Chrześcijanin torturowany w Pakistanie za przyjaźń z muzułmanką Fot. M. Jibran Nasir / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Prawie 97% obywateli Pakistanu to wyznawcy islamu. Chrześcijanie stanowią zdecydowaną mniejszość i nie są na równi traktowani z muzułmanami. Przekonał się o tym 21-letni Ansar Masih, który w przerażający sposób został ukarany za przyjaźń z muzułmanką.

Masih trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami, po tym jak był torturowany i przypalany gorącymi prętami przez rodzinę muzułmanki, z którą się widywał. Zdarzenie miało miejsce w dystrykcie Sheikhupura na początku kwietnia.

Chrześcijanin zaprzyjaźnił się z kobietą dwa lata temu. Rozmawiał z nią przez telefon i pojawiał się w okolicy jej domu, aby móc się z nią spotkać. Kiedy rodzina kobiety dowiedziała się o tym, jej ojciec i brat przestrzegli ojca Ansara, aby zabronił synowi utrzymywania z nią kontaktów, grożąc poważnymi konsekwencjami. 21-latek nie posłuchał, więc został przez nich ukarany.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmanka w ciąży rapuje o swoim hidżabie… „przeciw nienawiści” [WIDEO]

Czytaj też: Agresywna muzułmanka uderzyła mężczyznę, który mówił o islamie [WIDEO]

Ojciec i dwaj bracia kobiety porwali go na początku kwietnia. Rozebrali Masiha, bili go i przypalali rozgrzanymi prętami.

Chrześcijanin przebywa aktualnie w szpitalu Mayo w Lahore, jego stan jest stabilny, ale mężczyzna wymaga dłuższego leczenia.

Warto przeczytać: Muzułmanka w burce wyciągana z autobusu przez antyterrorystów w Londynie [WIDEO]

Podziel się