Szukaj

Chorwacki generał skazany za zbrodnie wojenne popełnił samobójstwo. Wypił truciznę po usłyszeniu wyroku [WIDEO]

29-11-2017 15:58
Samobójstwo Slobodana Praljaka Fot. TRT World / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W 2013 roku były chorwacki generał Slobodan Praljak dowodzący oddziałami walczącymi w Bośni i Hercegowinie został skazany przez Trybunał w Hadze za popełnione zbrodnie wojenne. Wówczas otrzymał karę 20 lat pozbawienia wolności. Dziś, tuż po tym, jak sąd uchylił jego apelację, na sali sądowej publicznie wypił truciznę.

Generał, gdy tylko usłyszał niekorzystny dla siebie wyrok, wyciągnął tajemniczą buteleczkę, którą przystawił do ust i wypił znajdującą się w niej zawartość. Od razu po tym zdarzeniu, jego obrońca poinformował wszystkich, że jego klient zażył truciznę. Slobodan Prlaljak został natychmiast więc przewieziony do szpitala. Jak poinformowała agencja The Associated Peess, lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Koniecznie przeczytaj: Samobójstwo jak heroiczny akt odwagi? Kontrowersyjna ocena Deutsche Welle czynu chorwackiego generała [FOTO]

Czytaj też: Przerażające ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. Generał SBU: „To był zamach. Funkcjonariusze FSB zastrzelili wszystkich, którzy przeżyli”

Cztery lata temu Trybunał w Hadze skazał generała Praljaka za zbrodnie wojenne popełnione na muzułmanach, których dopuścił się podczas walk prowadzonych we wschodnim Mostarze znajdującym na terytorium Bośni i Hercegowiny. Dzisiejszy wyrok miał być ostatecznym rozstrzygnięciem w jego sprawie.

Wojna w Bośni i Hercegowinie trwała w latach 1992-1995. Szacuje się że w wyniku prowadzonych wówczas działań wojennych, a także czystek etnicznych, mogło zginąć nawet od 97 tys. do 110 tys. ludzi.

Poniżej nagranie ukazujące moment zażycia trucizny:

Warto przeczytać: Szwedka zgwałcona przez imigranta z Syrii popełniła samobójstwo. Sprawca nie został nawet ukarany

Podziel się