Szukaj

Chiny zakazały emisji nowego filmu z Kubusiem Puchatkiem. Tamtejsza cenzura walczy z żartami o prezydencie kraju

07-08-2018 23:06
Prezydent Chin Fot. Xi Jinping / Facebook.com
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, obywatele Chińskiej Republiki Ludowej nie będą mogli obejrzeć w swoim kraju najnowszego filmu „Christopher Robin” z Kubusiem Puchatkiem. Wszystko z powodu, tego, iż wizerunek tego popularnego misia wykorzystywany jest memach wyśmiewających prezydenta kraju, XI Jinpinga.

Wiadomym jest, że zagraniczne produkcje filmowe, które mają być wyświetlane w Chinach, przechodzą proces ścisłej kontroli. Jak dotąd, produkcje Disneya były dopuszczane do emisji bez żadnych zastrzeżeń. Okazało się jednak, że nieco inaczej jest w przypadku najnowszego filmu z Kubusiem Puchatkiem, który niespodziewanie został objęty zakazem projekcji.  

Choć oficjalnie nie podano powodu takiej decyzji, pojawiło się wiele spekulacji. Jedna z nich mówi, że władza stara się promować rodzime lokalne produkcje. Jednak, co warto podkreślić, wiele osób jest zdania, że wprowadzono zakaz ze względu na samego Kubusia Puchatka, którego wizerunek wykorzystywany jest przy memach wyśmiewających prezydenta kraju Xi Jinpinga. Co prawda, chińska cenzura regularnie je kasuje, jednak żarty te są tak popularne, iż docierają również do zagranicznych internautów i komików, którzy wykorzystują ten materiał w swoich produkcjach.

Koniecznie przeczytaj: Chiny: kierowca nie mógł wyjechać z parkingu. Staranował auto, które go zastawiło [wideo]

Czytaj też: Kilkudziesięciu polskich artystów poparło ACTA2! Apelują do europosłów, aby głosowali za dyrektywą [lista]

Warto przeczytać: „Niebywała hańba dla munduru żołnierza polskiego”. Historyk o udziale Wojska Polskiego w paradzie w Kijowie [wideo]

Podziel się