Szukaj

Niesamowite zdarzenie w stolicy Chile. Kobieta wypadła z 10 piętra bloku i ... przeżyła. Złapał ją jeden z przechodniów [WIDEO]

23-11-2017 16:47
Chile: kobieta przeżyła upadek z 10 piętra Fot. Lovely Beauge‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Santiago, stolicy Chile doszło do nieprawdopodobnego zdarzenia. Przechodzący nieopodal bloku mężczyzna uratował kobietę, która wypadła z balkonu znajdującego się na 10 piętrze budynku. Te szokujące sceny z dzielnicy Independencia zarejestrowali naoczni świadkowie.

Na pierwszym nagraniu widzimy, jak kobieta kurczowo trzyma się poręczy balkonu. Niestety jednak po chwili traci siły i spada w dół. Świadkowie tego przerażającego zdarzenia widząc, że Chilijkę czeka nieuchronna śmierć, zaczynają głośno krzyczeć i modlić się. Na szczęście w porę pojawia się Haitańczyk Richard Joseph, któremu udaje się złapać spadającą kobietę. Swoją zachowaniem ratuje jej życie.

Na kolejnym wideo widać kobietę i mężczyznę leżących na ziemi. Oboje trafili do szpitala. Lekarze nie przekazali mediom szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia pacjentki. Jak podał dziennik „La Tercera” wiadomo jedynie, że jej stan jest poważny.

Koniecznie przeczytaj: Niezwykle wzruszająca sytuacja w bazie wojskowej w Kuwejcie. Prezydent Andrzej Duda zaśpiewał z polskimi żołnierzami kolędę [WIDEO]

Czytaj też: Niezwykłe nagranie z polskich Tatr. Wiatr halny wymiótł śnieg zalegający w dolnej partii gór. Efekt wprost piorunujący! [WIDEO]

Mężczyzna w wyniku podjętej akcji uszkodził sobie stopę, kolano i ręce. Niedługo potem opowiedział o całym zdarzeniu przed kamerami:

Właśnie wyszedłem z autobusu i zobaczyłem, że wszyscy stoją z zadartymi głowami. Z jednego z balkonów wisiała kobieta. Wiem, że coś krzyczała, ale słabo było słychać. Najpierw wyjąłem telefon i zacząłem nagrywać, jak inni. (…) Potem doszło do mnie, że to nie czas na to. Pomyślałem, że spróbuje jej pomóc. Nie wiedziałem, czy ją uratuję, ale chciałem jakoś osłabić upadek, żeby chociaż głową nie uderzyła w ziemię. Skoncentrowałem się, bo na pewno będzie bardzo ciężka. Jak ją łapałem, pod siłą upadku ugięły mi się nogi i sam się przewróciłem.

W reakcji na bohaterską postawę Richarda Josepha, imigranta z Haiti, chilijski milioner Leonardo Farkas zadeklarował, że opłaci wszystkie koszty jego leczenia i rehabilitacji. Obiecał przekazać na ten cel 2 mln peso, czyli ok. 12 tys. zł. 

Poniżej nagrania z tego zdarzenia:

Warto przeczytać: Niesamowite nagranie „burzy stulecia” w Australii. Filmik z szalejącym żywiołem bardzo szybko stał się hitem internetu [WIDEO]

Podziel się