Szukaj

Chcieli wysadzić w powietrze muzułmańskie osiedle

16-10-2016 01:23
Flaga USA powiewająca na maszcie Fot. Mike Mozart / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W stanie Kansas (USA) policja zatrzymała trzech mężczyzn w wieku 47-49 lat, podejrzanych o planowanie zamachu bombowego na jedno z muzułmańskich osiedli w miejscowości Garden City. Z ustaleń FBI wynika, że niedoszli zamachowcy to ważni członkowie grupy o nazwie „Krzyżowcy”.

Mężczyźni znajdowali się pod obserwacją FBI od ośmiu miesięcy. Według śledczych atak miał być przeprowadzony na jednym z muzułmańskich osiedli za zachodzie Kansas, w miejscowości Garden City, gdzie znajduje się meczet i mieszka wielu somalijskich imigrantów. Z informacji, jakie uzyskała policja, wynika, że „Krzyżowcy” chcieli zdetonować cztery samochody wyładowane materiałami wybuchowymi, które miały być rozstawione na osiedlu.

Koniecznie przeczytaj: USA: Muzułmanie zapowiedzieli, że „będą rozprawiać się z Polakami”

Czytaj też: Zamach na polską ambasadę w Berlinie? Próbowano ją spalić!

Amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości podało, że o planowanym zamachu FBI dowiedziało się dzięki informatorowi, którzy uczestniczył w spotkaniach „Krzyżowców”. Według niego, przed atakiem grupa gromadziła też broń palną i amunicję oraz przygotowała specjalne „oświadczenie”, które miało wyjaśnić ludziom, dlaczego przeprowadzono zamach.

Podejrzanym postawiono zarzut „spiskowania w celu użycia broni masowego rażenia”. Grozi im nawet dożywocie.

Warto przeczytać: Przeciwnicy Trumpa podpalili flagę USA i krzyczeli „J**ać białą Amerykę” [WIDEO]

Podziel się