Szukaj

Hollywoodzki reżyser na ataki ISIS chce odpowiadać… miłością. Zebrano pieniądze, aby wysłać go do Afganistanu [WIDEO]

28-04-2017 15:49
Wyślij Josha Foxa, aby uściskał ISIS Fot. Phelim McAleer / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Po tym jak amerykańskie wojsko zrzuciło „matkę wszystkich bomb” na bazę islamistów w Afganistanie nominowany do Oscara hollywoodzki reżyser Josh Fox wyraził swoje oburzenie, twierdząc, że tylko „miłość może wygrać z nienawiścią” i tylko w ten sposób powinno się odpowiadać terrorystom. Niektórzy postanowili sprawdzić, na ile jego deklaracje są wiarygodne.

Kochaj swojego wroga. Nie twórz kolejnych. Nauka, dyplomacja, kultura i pomoc pomagają pokojowi, nie bomby – pisał na Twitterze Josh Fox.

Kiedy wreszcie nauczymy się, że to miłość powstrzymuje nienawiść, a zrzucanie bomb tworzy kolejnych członków ISIS? – przekonywał filmowiec.

Koniecznie przeczytaj: USA zrzuciło w Afganistanie „matkę wszystkich bomb”. Tak wyglądał wybuch [WIDEO]

Czytaj też: Mariusz Max Kolonko tłumaczy przyczyny napięcia na Półwyspie Koreańskim [WIDEO]

Niektórzy takie górnolotne hasła uznali za mało wiarygodne i postanowili mu dać szansę, aby mógł swoją teorię wypróbować w praktyce.

„Wyślij Josha Foxa, aby uściskał ISIS” - pod takim hasłem ruszyła zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Phelima McAleera. W ciągu kilku dni udało się zebrać 3,743 dolarów (celem było 2,5 tys. dolarów) - link tutaj. Teraz propozycja opłaconego wyjazdu do Afganistanu ma zostać przekazana Foxowi, który dostanie miesiąc czasu na odpowiedź.

Warto przeczytać: Afganistan: amerykański dron nagrał dwóch muzułmanów w „intymnej sytuacji” z osłami [WIDEO +18]

Podziel się