Szukaj

Na całkowite zaćmienie słońca w USA czekały miliony. Donald Trump nie posłuchał ekspertów [FOTO + WIDEO]

22-08-2017 13:37
Zaćmienie słońca, USA Fot. Alpha Book Club / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Pierwszy raz od 1918 roku od wschodniego do zachodniego wybrzeża USA można było obserwować całkowite zaćmienie słońca. Niesamowite zjawisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem Amerykanów i przyciągnęło tłumy turystów z całego świata.

Całkowite zaćmienie słońca widoczne było między 19:15 a 20:50 czasu polskiego. Gigantyczny cień przesuwał się z wybrzeża Pacyfiku do wybrzeża Atlantyku, pokonując trasę ok. 4,2 tys. km. Zjawisko dało się obserwować jedynie z terytorium Stanów Zjednoczonych, w związku z czym nazwano je „Wielkim Amerykańskim Zaćmieniem”.

Koniecznie przeczytaj: To przerażające nagranie spowodowało, że Donald Trump wycofał wsparcie dla opozycji w Syrii [WIDEO +18]

Czytaj też: Ważne słowa Donalda Trumpa na forum ONZ. Wskazał postawę Polaków jako przykład [WIDEO]

Donald Trump wraz z rodziną oglądał częściowe zaćmienie z balkonu w Białym Domu. Prezydent nie posłuchał ekspertów i przez chwilę patrzył na niebo bez specjalnych okularów. Jak sam później przyznał, rzeczywiście pojawiły się u niego problemy ze wzrokiem. Przywódca USA skomentował to jednak w swoim stylu.

Zacząłem oglądać zaćmienie bez okularów. Mam teraz problem z czytaniem, ale wszystko jest w porządku, nie muszę czytać, JESTEM PREZYDENTEM – napisał na Twitterze.

Warto przeczytać: Donald Tusk po wyjściu z prokuratury został zasypany niewygodnymi pytaniami. W końcu… uciekł. Wyjątkowo celny komentarz dziennikarza [WIDEO]

Podziel się