Szukaj

Calais: Imigranci usiłowali dostać się do ciężarówki. Zablokowali drogę betonowymi zaporami [WIDEO]

16-11-2017 22:32
Calais, blokada drogi przez imigrantów Fot. Caters Clips / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Irlandzki kierowca jadący z Francji do Wielkiej Brytanii natknął się w Calais na grupę imigrantów, którzy usiłowali siłą dostać się do jego pojazdu. Ustawili w tym celu betonową barykadę.

Do zdarzenia doszło we wtorek w nocy na drodze w pobliżu terminalu promowego w Calais. Soroiu Sorin przewoził towar z Orleanu do Manchesteru. W pewnym momencie Irlandczyk zauważył betonowe bloki na drodze i mężczyznę z flarą w ręce. 28-letni kierowca był przerażony. Domyślał się, że imigranci planują dostać się do jego ciężarówki. Sorin obawiał się porwania, więc zdecydował się staranować barykadę.

Koniecznie przeczytaj: Calais: Imigranci blokowali drogę i atakowali ciężarówki. Węgierski kierowca stracił cierpliwość [WIDEO PL +18]

Czytaj też: Calais: tłum imigrantów blokuje francuską autostradę. Dosadny komentarz polskich kierowców. „Kolego przej***ne jest” [+18 WIDEO]

Byłem przerażony, nigdzie nie było policji. Chciałem jak najszybciej zostawić ich z tyłu. Najpewniej próbowali dostać się do Wielkiej Brytanii i chcieli użyć mojego wozu - opowiedział Sorin dziennikowi „Daily Mail”.

Irlandczykowi udało się przejechać, jednak jego pojazd został uszkodzony. Sorin opublikował w sieci zarejestrowane przez niego nagranie, aby ostrzec innych kierowców. Jak mówi, ten rejon nadal jest niezwykle niebezpieczny i w Calais ciągle dochodzi do ataków imigrantów, którzy wszelkimi sposobami usiłują się przedostać do Wielkiej Brytanii.

Warto przeczytać: Burza po brutalnym gwałcie na Francuzce w Calais. Rząd ukrywa przestępstwa imigrantów?

Podziel się