Szukaj

Były wiceszef FBI: „To co zrobiła Clinton, karane jest dożywociem”

31-10-2016 19:38
Hillary Clinton podczas przemówienia w Światowym Centrum Kongresowym w Georgii Fot. Brett Weinstein / flickr / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Poparcie dla Hillary Clinton przy końcu kampanii prezydenckiej drastycznie spada. Silnym ciosem dla Demokratów z pewnością było wszczęcie przez FBI śledztwa związanego z mailami byłej sekretarz stanu. Teraz o kandydatce na prezydenta postanowił wypowiedzieć były wiceszef FBI, James Kallstrom, który w wywiadzie dla Fox News podkreślił jak poważnych przestępstw dopuściła się Clinton.

Podczas, gdy kampania prezydenta w Stanach Zjednoczonych zbliża się do finiszu, poparcie Amerykanów dla Donalda Trumpa i Hillary Clinton jest niemal identyczne. Niedawna przewaga w sondażach kandydatki Demokratów wyraźnie spadła, głównie za sprawą wszczęcie przez FBI śledztwa dotyczącego jej maili oraz w związku z kolejnymi informacjami publikowanymi przez portal Wikileaks, które ukazują działalność polityczną Clinton w wyjątkowo niekorzystnym świetle.

Do sprawy postanowił odnieść się także James Kallstrom, były wiceszef Federalnego Biura Śledczego, który w wywiadzie dla stacji Fox News stwierdził, że ludzie dostają dożywotnie wyroki więzienia, za mniejsze przestępstwa niż te, których dopuściła się Clinton.

Koniecznie przeczytaj: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Czytaj też: To nie koniec wyborów w USA? Hillary Clinton może jeszcze zostać prezydentem!

Ujawnienie dokumentów TOP SECRET, niszczenie dowodów, spisek, krzywoprzysięstwo, utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości – były zastępca szefa FBI wymieniał po kolei poważne przypadki łamania prawa przez kandydatkę Demokratów na urząd prezydenta.

James Kallstrom skrytykował również działalność FBI, mówiąc, że śledztwo w sprawie maili byłej sekretarz stanu nigdy nie było rzetelnie prowadzone, personalnie odniósł się również do samej Clinton, którą nazwał „patologiczną kłamczuchą”.

Poniżej nagranie z wywiadu dla programu Fox News:

Przypomnijmy, że w piątek FBI poinformowało, że wznawia śledztwo w sprawie maili Clinton, które obecna kandydatka na prezydenta wysyłała z prywatnej skrzynki pocztowej w czasie gdy sprawowała urząd sekretarza stanu. W czasie prowadzonego wcześniej dochodzenia ujawniono, że wysyłane przez Clinton wiadomości zawierały informacje poufne – z około 30 tys. maili około 2 tys. zostało uznane za poufne, 65 jako tajne, a 22 jako ściśle tajne.

Warto przeczytać: Hillary Clinton w okropnym stanie po przegranych wyborach. Złożyła jednak zdecydowaną deklarację [WIDEO]

Podziel się