Szukaj

Były wiceszef FBI: „To co zrobiła Clinton, karane jest dożywociem”

31-10-2016 19:38
Hillary Clinton podczas przemówienia w Światowym Centrum Kongresowym w Georgii Fot. Brett Weinstein / flickr / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Poparcie dla Hillary Clinton przy końcu kampanii prezydenckiej drastycznie spada. Silnym ciosem dla Demokratów z pewnością było wszczęcie przez FBI śledztwa związanego z mailami byłej sekretarz stanu. Teraz o kandydatce na prezydenta postanowił wypowiedzieć były wiceszef FBI, James Kallstrom, który w wywiadzie dla Fox News podkreślił jak poważnych przestępstw dopuściła się Clinton.

Podczas, gdy kampania prezydenta w Stanach Zjednoczonych zbliża się do finiszu, poparcie Amerykanów dla Donalda Trumpa i Hillary Clinton jest niemal identyczne. Niedawna przewaga w sondażach kandydatki Demokratów wyraźnie spadła, głównie za sprawą wszczęcie przez FBI śledztwa dotyczącego jej maili oraz w związku z kolejnymi informacjami publikowanymi przez portal Wikileaks, które ukazują działalność polityczną Clinton w wyjątkowo niekorzystnym świetle.

Koniecznie przeczytaj: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Czytaj też: Hillary Clinton w okropnym stanie po przegranych wyborach. Złożyła jednak zdecydowaną deklarację [WIDEO]

Do sprawy postanowił odnieść się także James Kallstrom, były wiceszef Federalnego Biura Śledczego, który w wywiadzie dla stacji Fox News stwierdził, że ludzie dostają dożywotnie wyroki więzienia, za mniejsze przestępstwa niż te, których dopuściła się Clinton.

Ujawnienie dokumentów TOP SECRET, niszczenie dowodów, spisek, krzywoprzysięstwo, utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości – były zastępca szefa FBI wymieniał po kolei poważne przypadki łamania prawa przez kandydatkę Demokratów na urząd prezydenta.

James Kallstrom skrytykował również działalność FBI, mówiąc, że śledztwo w sprawie maili byłej sekretarz stanu nigdy nie było rzetelnie prowadzone, personalnie odniósł się również do samej Clinton, którą nazwał „patologiczną kłamczuchą”.

Poniżej nagranie z wywiadu dla programu Fox News:

Przypomnijmy, że w piątek FBI poinformowało, że wznawia śledztwo w sprawie maili Clinton, które obecna kandydatka na prezydenta wysyłała z prywatnej skrzynki pocztowej w czasie gdy sprawowała urząd sekretarza stanu. W czasie prowadzonego wcześniej dochodzenia ujawniono, że wysyłane przez Clinton wiadomości zawierały informacje poufne – z około 30 tys. maili około 2 tys. zostało uznane za poufne, 65 jako tajne, a 22 jako ściśle tajne.

Warto przeczytać: To nie koniec wyborów w USA? Hillary Clinton może jeszcze zostać prezydentem!

Podziel się