Szukaj

Były premier Szwecji: „Imigracja to jedna z najlepszych rzeczy, jakie przydarzyły się Szwecji”. Wytłumaczenie zwala z nóg

01-12-2017 20:56
Fredrik Reinfeldt Fot. European Peoples Party / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak podaje portal The Voice of Europe, były premier Szwecji, Fredrik Reinfeldt bardzo pozytywnie wypowiedział się na temat masowej migracji uchodźców. Jego wypowiedź z pewnością może dziwić, choćby w kontekście poważnych problemów, z którymi boryka się obecnie jego kraj.

Toczące się walki islamskich gangów czy liczne napaści seksualne na kobiety z pewnością nie podobają się wielu Szwedom. Jednak jak się okazuje, obecna dramatyczna sytuacja w Szwecji z pewnością nie przeszkadza byłemu premierowi Fredrikowi Reinfeldowi, który w wywiadzie udzielonemu gazecie „Expressen” stwierdził wprost:

Imigracja do Szwecji to jedna z najlepszych rzeczy, jakie przydarzyły się temu krajowi. To jest jak posiadanie dzieci, czyli dobra długoterminowa inwestycja.

Koniecznie przeczytaj: Przerażające nagranie ze Szwecji. Imigranci wpadli w furię i zaczęli okładać przypadkowych ludzi krzesłami [WIDEO]

Czytaj też: Szwecja: okazało się, że 82% skazanych za gwałty zbiorowe to imigranci. Teraz szwedzki rząd znalazł nowy sposób, aby to ukryć

W dalszej części rozmowy, były szef szwedzkiego rządu dodał, że imigranci, podobnie  jak wszyscy inni mieszkańcy przynoszą społeczeństwu wiele korzyści, dlatego też imigrację należy postrzegać jako bardzo pozytywne zjawisko.

Zapytany o duże wydatki (nawet 5,9 miliarda euro), jakie ponosi skarb państwa w związku z masową imigracją, polityk odpowiedział:

To jest tak, jak w sytuacji, gdy para myśli o posiadaniu dzieci, zdając sobie sprawę z tego, że na dłuższą metę jest to dobra inwestycja. Ci, którzy mają nieco szerszy horyzont, wiedzą, że dzieci dorastają, dostają pracę i przyczyniają się do wzrostu dobrobytu społeczeństwa, a pewnego dnia okazuje się, że ci pomagają. Ci, którzy po raz pierwszy byli postrzegani jako koszt, będą najlepszą inwestycją w twoje życie.

Warto przeczytać: Szwecja: Młoda dziewczyna nagrywała imigrantów w swojej okolicy. Bardzo szybko została przez nich zaatakowana [WIDEO]

Podziel się