Szukaj

Ryzykowali życiem, aby porzucić islam i przejść na katolicyzm. Teraz zadali papieżowi niewygodne pytanie

13-01-2018 15:42
Papież Franciszek
Podziel się

Skoro papież wydaje się nauczać, że „islam jest religią dobrą samą w sobie”, to dlaczego ryzykowaliśmy życiem, aby zostać katolikami? – pytają autorzy listu otwartego skierowanego do papieża Franciszka. Grupa byłych muzułmanów apeluje w ten sposób do głowy Kościoła katolickiego, aby zmienił swoje podejście do islamu.

Na początku swojego listu konwertyci zaznaczają, że już wielokrotnie próbowali się z papieżem kontaktować w tej sprawie, ale ich lekceważono.

Przez kilka lat, wielu z nas próbowało się z tobą skontaktować przy wielu okazjach. Nigdy nie otrzymaliśmy najmniejszej odpowiedzi na nasze listy czypropozycji spotkania – piszą byli muzułmanie nawrócen na katolicyzm.

Autorzy listu podkreślają, że są zawiedzeni ukazywaniem w pozytywnym świetle islamu, którego „święta księga” wprost wzywa do mordowania chrześcijan.

Czy twoje słowa nie kwestionują słuszności wyboru, który podjęliśmy ryzykując własnym życiem? Czy wiesz, że islam nakazuje śmierć apostatom (Koran 4,89, 8,7-11)? Jak można porównać islamską przemoc z tak zwaną chrześcijańską przemocą? – pytają.

Byli muzułmanie przekonują, że taka postawa Franciszka jest szkodliwa dla misji Kościoła.

Proislamskie przemówienie Waszej Świątobliwości nie zachęca muzułmanów do opuszczenia islamu. Takie osoby jak Magdi Allam (włoski dziennikarz i polityk pochodzenia egipskiego, który przeszedł na katolicyzm w 2008 roku - przyp. red.), opuszczają Kościół, ponieważ są zniesmaczeni tchórzostwem, zranieni przez niejednoznaczne gesty i zdezorientowani brakiem ewangelizacji – zaznaczają autorzy listu.

Koniecznie przeczytaj: Polscy dziennikarze krytykują nowe rozwiązania prawne w Niemczech. „To drastyczna forma naruszenia wolności słowa i ekspresji” [FOTO]

Czytaj też: Afrykański biskup konwertował na islam i przekształcił kościół w meczet. Kuriozalny powód zmiany wiary [WIDEO]

Autorzy listu dodają, że islam nie może być sojusznikiem w walce przeciwko „władzom, które chcą dominować i zniewolić świat”, ponieważ „opiera się na takiej samej totalitarnej logice, która odrzuca królestwo Chrystusa".

W liście poruszana jest także kwestia przyjmowania imigrantów. Przytoczony jest przykład Turcji i Arabii Saudyjskiej, dwóch muzułmańskich krajów, które wbrew apelom papieża, nie „witają z otwartymi ramionami uchodźców”.

Pod listem podpisało się już ponad 2600 internautów.

Więcej na ten temat tutaj.

W krajach muzułmańskich prześladowania osób, które zdecydowały się porzucić islam i przejść na chrześcijaństwo są niezwykle częste. W bardzo wielu wypadkach konwertytom grozi śmierć, nierzadko z rąk członków własnej rodziny.

Zresztą wystarczy posłuchać poniższej wypowiedzi byłego muzułmanina, który wyjaśnia, jaka jest istota islamu:

Warto jednocześnie zauważyć, że nie wszyscy przedstawiciele Kościoła katolickiego mają naiwne podejście do islamu. Ostatnio włoski arcybiskup Luigi Negri wprost stwierdził, że islam jest zagrożeniem dla cywilizacji zachodniej i jej wartości: Mocne słowa włoskiego arcybiskupa o masowej imigracji: „Islam to poważne zagrożenie dla zachodniej cywilizacji. Dąży do jej zniszczenia”

Warto przeczytać: Mocne słowa włoskiego arcybiskupa o masowej imigracji: „Islam to poważne zagrożenie dla zachodniej cywilizacji. Dąży do jej zniszczenia”

Podziel się