Szukaj

Ryzykowali życiem, aby porzucić islam i przejść na katolicyzm. Teraz zadali papieżowi niewygodne pytanie

13-01-2018 15:42
Papież Franciszek
Podziel się

Skoro papież wydaje się nauczać, że „islam jest religią dobrą samą w sobie”, to dlaczego ryzykowaliśmy życiem, aby zostać katolikami? – pytają autorzy listu otwartego skierowanego do papieża Franciszka. Grupa byłych muzułmanów apeluje w ten sposób do głowy Kościoła katolickiego, aby zmienił swoje podejście do islamu.

Na początku swojego listu konwertyci zaznaczają, że już wielokrotnie próbowali się z papieżem kontaktować w tej sprawie, ale ich lekceważono.

Przez kilka lat, wielu z nas próbowało się z tobą skontaktować przy wielu okazjach. Nigdy nie otrzymaliśmy najmniejszej odpowiedzi na nasze listy czypropozycji spotkania – piszą byli muzułmanie nawrócen na katolicyzm.

Autorzy listu podkreślają, że są zawiedzeni ukazywaniem w pozytywnym świetle islamu, którego „święta księga” wprost wzywa do mordowania chrześcijan.

Koniecznie przeczytaj: Kresowianie wystosowali list do prezydenta. „Nie możemy pogodzić się z zacieraniem różnic pomiędzy katami a ich ofiarami” [FOTO]

Czytaj też: Afrykański biskup konwertował na islam i przekształcił kościół w meczet. Kuriozalny powód zmiany wiary [WIDEO]

Czy twoje słowa nie kwestionują słuszności wyboru, który podjęliśmy ryzykując własnym życiem? Czy wiesz, że islam nakazuje śmierć apostatom (Koran 4,89, 8,7-11)? Jak można porównać islamską przemoc z tak zwaną chrześcijańską przemocą? – pytają.

Byli muzułmanie przekonują, że taka postawa Franciszka jest szkodliwa dla misji Kościoła.

Proislamskie przemówienie Waszej Świątobliwości nie zachęca muzułmanów do opuszczenia islamu. Takie osoby jak Magdi Allam (włoski dziennikarz i polityk pochodzenia egipskiego, który przeszedł na katolicyzm w 2008 roku - przyp. red.), opuszczają Kościół, ponieważ są zniesmaczeni tchórzostwem, zranieni przez niejednoznaczne gesty i zdezorientowani brakiem ewangelizacji – zaznaczają autorzy listu.

Autorzy listu dodają, że islam nie może być sojusznikiem w walce przeciwko „władzom, które chcą dominować i zniewolić świat”, ponieważ „opiera się na takiej samej totalitarnej logice, która odrzuca królestwo Chrystusa".

W liście poruszana jest także kwestia przyjmowania imigrantów. Przytoczony jest przykład Turcji i Arabii Saudyjskiej, dwóch muzułmańskich krajów, które wbrew apelom papieża, nie „witają z otwartymi ramionami uchodźców”.

Pod listem podpisało się już ponad 2600 internautów.

Więcej na ten temat tutaj.

W krajach muzułmańskich prześladowania osób, które zdecydowały się porzucić islam i przejść na chrześcijaństwo są niezwykle częste. W bardzo wielu wypadkach konwertytom grozi śmierć, nierzadko z rąk członków własnej rodziny.

Zresztą wystarczy posłuchać poniższej wypowiedzi byłego muzułmanina, który wyjaśnia, jaka jest istota islamu:

Warto jednocześnie zauważyć, że nie wszyscy przedstawiciele Kościoła katolickiego mają naiwne podejście do islamu. Ostatnio włoski arcybiskup Luigi Negri wprost stwierdził, że islam jest zagrożeniem dla cywilizacji zachodniej i jej wartości: Mocne słowa włoskiego arcybiskupa o masowej imigracji: „Islam to poważne zagrożenie dla zachodniej cywilizacji. Dąży do jej zniszczenia”

Warto przeczytać: Przerażąjaca wypowiedź islamskiego duchownego. Australijski imam wyjaśnia, dlaczego „codziennie można zabijać i gwałcić dzieci” [WIDEO]

Podziel się