Szukaj

Burmistrz Sztokholmu: „Jesteśmy otwartym miastem. Nadal będziemy przyjmować imigrantów” [WIDEO]

09-04-2017 15:30
Burmistrz Sztokholmu, Karin Wanngård Fot. Al Jazeera English / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Mogłoby się wydawać, że po zamachu terrorystycznym, od jakiego doszło w piątek w Sztokholmie szwedzcy politycy powinni zrewidować swoją politykę i ograniczyć imigrację. Nic bardziej mylnego.

Karin Wanngård to działaczka Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, która od 2014 r. jest burmistrzem Sztokholmu. Lewicowa polityk nawet po tragicznym zamachu w mieście, którym zarządza, nie widzi potrzeby, aby ograniczać przyjmowanie tzw. „uchodźców”.

Zawsze będziemy rozmawiać o emigracji, ale jesteśmy otwartym miastem i nadal będziemy kontynuować politykę otwartych drzwi względem osób z całego świata, które uciekają przed wojną czy terroryzmem w innych krajach – Wanngård oświadczyła bezpośrednio po zamachu.

Koniecznie przeczytaj: Imigrant z Iraku świętował zamach w Sztokholmie. Umieścił na Facebooku flagę ISIS i… pedofilskie zdjęcia [FOTO]

Czytaj też: Nowe informacje na temat terrorystów ze Sztokholmu. Wiadomo, kim jest jeden z podejrzanych [FOTO]

Co ciekawe, fragment akurat z tą wypowiedzą pojawił się na stronie arabskiej telewizji Al Jazeera, której widzami są głównie muzułmanie. Przypomnijmy, że to właśnie oni z nieukrywaną wręcz satysfakcją komentowali ostatnie zamachy terrorystyczne, do których doszło w europejskich miastach.

Warto przeczytać: Prawdziwy bohater! Gdyby nie on, w Sztokholmie ofiar mogłoby być setki!

Podziel się