Szukaj

„W pewnym sensie jestem salafitą i dżihadystą”. Burmistrz Rotterdamu swoją wypowiedzią zszokował holenderską opinię publiczną

28-12-2017 12:06
Ahmed Aboutaleb Fot. Roel Wijnants / flikcr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jak poinformował portal Voice of Europe, burmistrz Rotterdamu, Ahmed Aboutaleb udzielił kontrowersyjnego wywiadu holenderskiej rozgłośni radiowej NPO. Podczas rozmowy otwarcie przyznał, że „jest salafitą i dżihadystą”. Jego skandaliczne, zdaniem niektórych słuchaczy, słowa wywołały wiele negatywnych reakcji.

W wywiadzie poświęconym wielu bieżącym sprawom krajowym, padły słowa, które niektórych słuchaczy mocno zszokowały, bowiem polityk przyznał, że uważa siebie za prawdziwego salafitę: 

Salafitów można również znaleźć wśród chrześcijan, jeśli podchodzisz do tego językowo. Salaf to jest protoplasta, a salafita to ktoś, kto chce wyglądać jak jego protoplasta. Na przykład muzułmanin, który chce wyglądać jak Mahomet. W chrześcijaństwie macie też ludzi, którzy chcą w życiu postępować jak Chrystus. Każdy muzułmanin jest trochę salafitą.

Koniecznie przeczytaj: Szokujące słowa wydawcy „Newsweeka”. Stwierdził, że pedofila może być… sztuką [FOTO]

Czytaj też: Afrykański biskup konwertował na islam i przekształcił kościół w meczet. Kuriozalny powód zmiany wiary [WIDEO]

W dalszej części rozmowy burmistrz Rotterdamu zapytany o swój pogląd na kwestię dżihadu odpowiedział:

Codziennie wstaję o 7 rano, by zrobić coś dobrego dla tego holenderskiego miasta. To jest dżihad w najczystszej formie.” Dodał, że istnieje kilka form dżihadu, przy czym „walka zbrojna jest tylko jedną z nich.

Niniejszy wywiad wywołał ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. Pojawiły się wiele komentarzy internautów. Głos w tej sprawie zabrał również holenderski polityk Geert Wilders z Partii Wolności, który konsekwentnie wskazuje na zagrożenia, jakie niesie islam. W swoim komentarzu do słów burmistrza stwierdził, że  „Ahmed Aboutaleb powinien natychmiast podać się do dymisji.”

Warto przeczytać: Polscy dziennikarze krytykują nowe rozwiązania prawne w Niemczech. „To drastyczna forma naruszenia wolności słowa i ekspresji” [FOTO]

Podziel się