Szukaj

Muzułmański burmistrz Londynu oddał hołd ofiarom zamachu… z ręką w kieszeni [WIDEO]

26-03-2017 23:17
Sadiq Khan, burmistrz Londynu Fot. Steve Punter / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W czwartek na placu Trafalgar Square w Londynie oddano hołd ofiarom zamachu, który miał miejsce dzień wcześniej przed budynkiem parlamentu. Na scenie przemawiał m.in. burmistrz miasta Sadiq Khan.

Mimo tragicznego bilansu środowego zamachu w Londynie, w którym zginęły 4 osoby, a 40 zostało rannych, brytyjskie media i politycy przekonują, że najważniejszą sprawą jest teraz „powrót do normalności”.

Taki wydźwięk miało zarówno wystąpienie premier Theresy May, jak i muzułmańskiego burmistrza Londynu Sadiqa Khana, który w czwartek wieczorem na Trafalgar Square przekonywał, że terrorystom nie uda się zastraszyć Brytyjczyków czy zniszczyć ich stylu życia. Warto przypomnieć, że polityk kilka miesięcy mówił, że zamachy terrorystyczne są „częścią życia w dużym mieście”.

Koniecznie przeczytaj: Media ujawniają tożsamość zamachowca z Londynu. „Znany brytyjski aktywista muzułmański” [FOTO+WIDEO]

Czytaj też: Lubnauer dowiedziała, że się zamachowiec z Londynu był wyznawcą islamu. Jaka była jej odpowiedź? [WIDEO]

Teraz Khan w dość nonszalancki sposób oddawał hołd ofiarom środowego zamachu, który przeprowadził radykalny muzułmanin. Polityk w czasie przemówienia trzymał rękę w kieszeni, na co zwrócił uwagę dziennikarz Telewizji Republika Wojciech Kościak.

Większość polskim internautów zareagowała z oburzeniem, choć pojawiły się głosy, że takie zachowanie jest częścią angielskiego stylu bycia.

Sadiq Khan określa się jako „człowiek lewicy”. Pierwszy w historii muzułmański burmistrz Londynu, który ma pakistańskie korzenie wielokrotnie zachęcał do przyjmowania „uchodźców”. Co ciekawe, Khan jeszcze przed wygraną w wyborach został oskarżony o kontakty z islamistami. W czasie kampanii wypomniano mu, że pracując jako prawnik „broniący praw człowieka” występował na jednej scenie z muzułmańskimi ekstremistami.

Warto przeczytać: Bardzo mocny i wyjątkowo celny komentarz Mariusza Max Kolonko o zamachu w Londynie [WIDEO]

Podziel się