Szukaj

Bułgaria: bunt w obozie dla uchodźców. Zatrzymano 300 imigrantów [WIDEO]

25-11-2016 12:41
Bunt w obozie dla uchodźców w Bułgarii Fot. Nikolay Mihov / YouTube / screen YouTube
Podziel się

300 imigrantów zatrzymanych, 24 rannych policjantów – to bilans wczorajszych kilkugodzinnych zamieszek, jakie miały miejsce w największym w Bułgarii ośrodku na uchodźców. Policja i żandarmeria, aby stłumić bunt imigrantów musiała użyć armatek wodnych i broni gładkolufowej.

Zamieszki w bułgarskim mieście Charmanli wybuchły wczoraj koło południa. Bunt wznieciło około 2 tys. imigrantów z ośrodka dla uchodźców, większość stanowili młodzi mężczyźni z Afganistanu, Pakistanu i Iraku. Bezpośrednim powodem wszczęcia rozruchów była kwarantanna nałożona na imigrantów przebywających w ośrodku. Zakazano im opuszczania terenu obozu z powodu wykrycia przypadków chorób zakaźnych. Władze podały, że odnotowano tam kilkadziesiąt przypadków świerzbu, a także pojedyncze zachorowania na leiszmaniozę i malarię.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci we Włoszech domagają się markowych ubrań - Hugo Bossa i Armaniego! To nie jedyne żądania...

Czytaj też: Szokujące dane! Mapa z przestępstwami popełnionymi przez imigrantów w 2016 r. w Niemczech

Bunt przerodził się w zamieszki i wielogodzinne starcia z policją i żandarmerią. Imigranci podpalali budynki, rzucali kamieniami i innymi przedmiotami. Policja użyła armatek wodnych i broni gładkolufowej do stłumienia buntu. Sytuację udało się opanować dopiero w późnych godzinach nocnych.

Aresztowano około 300 imigrantów, których oskarżono o wzniecenie buntu. Rannych zostało 26 osób – 24 policjantów i 2 imigrantów. Zatrzymani mają być przewiezieni do zamkniętych ośrodków. Bułgarski premier Bojko Borysow zapowiedział, że kilka osób zostanie wydalonych z kraju.

Warto przeczytać: Przerażające sceny. Imigranci próbują zgwałcić młodą dziewczynę [WIDEO]

Podziel się