Szukaj

Brytyjskie służby znają tożsamość zamachowca z Manchesteru, ale jej nie zdradzą [WIDEO]

23-05-2017 15:18
Theresa May, premier Wielkiej Brytanii Fot. CNN / Facebook
Podziel się

Premier Wielkiej Brytanii w czasie dzisiejszej konferencji odniosła się do tragicznego w skutkach zamachu, jaki miał miejsce w poniedziałek wieczorem w Manchesterze po koncercie amerykańskiej gwiazdy pop Ariany Grande. Theresa May poinformowała, że służby znają już tożsamość sprawcy, ale na razie jej nie ujawnią. Dziennikarzom jednak udało się ustalić nazwisko sprawcy.

May określiła wczorajszy zamach w Manchesterze, w którym zginęło co najmniej 22 osób, a 59 zostało rannych, jako „najbardziej brutalny, jaki dotknął do miasto”. Premier podkreśliła, że „każdy atak terrorystyczny jest dramatem, jednak w tym przypadku ofiarami są głównie dzieci oraz nieletni”.

Szefowa brytyjskiego rządu zapytana o tożsamość sprawcy potwierdziła, że służby wiedzą już, kto zdetonował ładunki wybuchowe, ale ta informacji nie jest ujawniana ze względu na dobro śledztwa, które ma między innymi ustalić, czy zamachowiec działał w pojedynkę.

Koniecznie przeczytaj: Żaden meczet nie chce pochować zamachowca z Manchesteru

Czytaj też: Zamach w Manchesterze. Co najmniej 22 ofiary śmiertelne [WIDEO]

Brytyjskie media niedługo potem podały jednak, że według nieoficjalnych informacji, mężczyzną podejrzewanym o przeprowadzenie ataku jest 23-letni Salman Abedi.

Do wczorajszego zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Oświadczenie terrorystów opublikowała powiązana z ISIS propagandowa agencja Amak.

Warto przeczytać: Mariusz Max Kolonko o zamachu w Manchesterze [WIDEO]

Podziel się