Szukaj

Policja z Yorkshire zaprezentowała mundury dla muzułmanek. „Mam nadzieję, że to zachęci je do służby w policji” [foto]

19-09-2018 16:21
Mundur dla muzułmanek Fot. Police Oracle / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Policja w West Yorkishire zaprezentowała nowy specjalny mundur przeznaczony dla muzułmanek. Uniform jest zaprojektowany w taki sposób, by nie podkreślał kobiecej figury. Poprzez ten strój chce zachęcić imigrantki do wstępowania w szeregi brytyjskich służb.

W oświadczeniu dotyczącym nowego stroju policja poinformowała, że wciąż jest otwarta na sugestie płynące ze strony „wszystkich społeczności”. Co prawda, hidżab stał się już częścią wyposażenia muzułmańskich policjantek w całej Wielkiej Brytanii, ale jak dotąd nie było przygotowanego dla nich specjalnego umundurowania.

Muzułmanka Firzana Ahmed, która testowała nowy policyjny uniform przekazała, że został pozytywnie zaopiniowany przez lokalną społeczność oraz Muzułmańską Radę Kobiet w Bradford.

Koniecznie przeczytaj: Kamasutra dla muzułmanek? Ta publikacja doprowadziła do szału islamskich radykałów. Jej autorka musi się ukrywać

Czytaj też: Atak na Syrię przeprowadzony – USA, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego. Niepokojące oświadczenie Donalda Tuska [wideo+foto]

Jak powiedziała Angela Williams, pełniąca funkcje Assistant Chief Constable, ma nadzieje, że specjalne mundury dla muzułmanek będą zachęcały imigrantki do wstępowania w szeregi brytyjskiej policji:  

Przez ostatni miesiąc testowaliśmy nowy mundur dla kobiet, który ma na celu nie eksponowanie kobiecej figury. Zostało to zasugerowane przez muzułmankę, policjantkę i zostało zaprojektowane przez naszego menadżera ds. umundurowania we współpracy z funkcjonariuszką. Mam nadzieję, że ten mundur zachęci ludzi z niedostatecznie reprezentowanych grup społecznych do rozważenia podjęcia służby w policji, jeśli wcześniej na przeszkodzie stała kwestia munduru.

Warto przeczytać: Pomimo zawartej z Wielką Brytanią umowy Francuzi z premedytacją pozwalali imigrantom przeprawiać się przez kanał La Manche

Podziel się