Szukaj

Policja z Yorkshire zaprezentowała mundury dla muzułmanek. „Mam nadzieję, że to zachęci je do służby w policji” [foto]

19-09-2018 16:21
Mundur dla muzułmanek Fot. Police Oracle / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Policja w West Yorkishire zaprezentowała nowy specjalny mundur przeznaczony dla muzułmanek. Uniform jest zaprojektowany w taki sposób, by nie podkreślał kobiecej figury. Poprzez ten strój chce zachęcić imigrantki do wstępowania w szeregi brytyjskich służb.

W oświadczeniu dotyczącym nowego stroju policja poinformowała, że wciąż jest otwarta na sugestie płynące ze strony „wszystkich społeczności”. Co prawda, hidżab stał się już częścią wyposażenia muzułmańskich policjantek w całej Wielkiej Brytanii, ale jak dotąd nie było przygotowanego dla nich specjalnego umundurowania.

Muzułmanka Firzana Ahmed, która testowała nowy policyjny uniform przekazała, że został pozytywnie zaopiniowany przez lokalną społeczność oraz Muzułmańską Radę Kobiet w Bradford.

Koniecznie przeczytaj: Szwecja: Policja znalazła ciało 24-letniej Polki. Zaginęła w niejasnych okolicznościach kilka miesięcy temu

Czytaj też: Barcelona: Brutalne starcia katalońskich separatystów z policją. Kilkanaście osób rannych [foto+wideo]

Jak powiedziała Angela Williams, pełniąca funkcje Assistant Chief Constable, ma nadzieje, że specjalne mundury dla muzułmanek będą zachęcały imigrantki do wstępowania w szeregi brytyjskiej policji:  

Przez ostatni miesiąc testowaliśmy nowy mundur dla kobiet, który ma na celu nie eksponowanie kobiecej figury. Zostało to zasugerowane przez muzułmankę, policjantkę i zostało zaprojektowane przez naszego menadżera ds. umundurowania we współpracy z funkcjonariuszką. Mam nadzieję, że ten mundur zachęci ludzi z niedostatecznie reprezentowanych grup społecznych do rozważenia podjęcia służby w policji, jeśli wcześniej na przeszkodzie stała kwestia munduru.

Warto przeczytać: Policja szuka tego mężczyzny. Zaatakował nożem w warszawskim pubie. Poszło o… drinka [wideo+foto]

Podziel się