Szukaj

Brytyjscy prawnicy chcą unieważnienia raportów ws. katastrofy smoleńskiej. „Będziemy domagać się konsekwencji karnych”

05-07-2018 18:43
Wrak Tu-154, Smoleńsk Fot. OTRS member / wikimedia.org / CC BY-SA 2.5
Podziel się

Jak poinformował belgijski dziennik „The Brussels Times”, znana londyńska kancelaria prawna zamierza wszcząć postępowanie prawne przed międzynarodową jurysdykcją w celu unieważnienia raportów MAK oraz komisji Millera dotyczących katastrofy smoleńskiej. Ponadto brytyjscy prawnicy będą domagali się wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji karnych.

„The Brussels Times” w swoim artykule poświęconym rezolucji Rady Europy dotyczącej zwrotu wraku TU 154-M do Polski, podkreślił m.in., iż dokument ten opracował Holender Pieter Omtzigt, szanowany ekspert, który uczestniczył w dochodzeniu w sprawie zestrzelenia samiolotu Malezja Airlines w lipcu 2014 roku.    

Dziennik zwrócił również uwagę, że dzięki badaniom przeprowadzonym przez brytyjskiego eksperta od katastrof lotniczych i współpracownika podkomisji smoleńskiej Franka Taylora udało wykazać się, że wcześniejsze raporty przegotowane przez MAK, a później komisję Millera zawierają rażące błędy zarówno pod względem formy, jak i treści. Mowa tu m.in. o poważnych brakach w dokumentacji i słabych dowodach, które nie potwierdzają przedstawionych tez.

Koniecznie przeczytaj: Birmingham: Eksperci przygotowali specjalny raport na zlecenie rady miasta. Wnioski, do których doszli szokują

Czytaj też: Wnuczka Millera „ujawniła” swoją orientację seksualną. Dziadek nie wytrzymał. Padła ostra odpowiedź [foto]

Co warte podkreślenia, na końcu artykułu zawarto informację, iż w związku z tymi ustaleniami, wiodąca kancelaria prawnicza z siedzibą w Londynie, zamierza wszcząć postępowanie prawne przed międzynarodową jurysdykcją w celu zdyskwalifikowania sprawozdań MAK i komisji Millera oraz wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji karnych.

Warto przeczytać: Sensacyjne ustalenia przyczyn katastrofy smoleńskiej: „Przeprowadzone badania wykazały obecność materiałów wybuchowych”

Podziel się