Szukaj

Brytyjscy policjanci bezradni, ale… broni nie dostaną [WIDEO]

30-06-2017 19:51
Brytyjscy policjanci uciekają przed imigrantami Fot. Polski Patriota / youtube / screen YouTube
Podziel się

Masowa imigracja i związany z tym wzrost przestępczości nie mogą przebić się przez ścianę politycznej poprawności. Choć na ulicach Wielkiej Brytanii robi się coraz bardziej niebezpiecznie, kierownictwo policji wyklucza uzbrojenie funkcjonariuszy.

Mają stać na straży prawa i ochraniać obywateli, tymczasem coraz częściej samo potrzebują ochrony. Brytyjscy policjanci coraz częściej przegrywają walkę z gangami imigrantów. Ba, zdarza się, że sami są przez nich przeganiani z ulicy!

Angielski „bobby” przez lata uchodził za uosobienie spokoju. Autorytet policji sprawiał, że funkcjonariusze nie nosili broni. Do dziś w całej Wielkiej Brytanii broń palną nosi zaledwie półtora tysiąca policjantów. Co więcej, choć przestępczość wzrasta, sami funkcjonariusze opierają się jej noszeniu, w obawie przed konsekwencjami jej użycia.

Koniecznie przeczytaj: Próba gwałtu na 13-letniej dziewczynce w Blackburn. Policja publikuje nagranie [WIDEO]

Czytaj też: Imigranci i lewica starli się z policją w Berlinie [WIDEO I FOTO]

A te są dotkliwe - w przypadku wystrzału policjant musi udowodnić, że użył broni w sposób uzasadniony oraz że był wolny od pobudek rasowych.

Stąd w całym ubiegłym roku policjanci z Anglii i Walii oddali zaledwie… 7 wystrzałów (statystyka ta nie obejmuje wystrzałów przypadkowych, przestrzelenia opon czy odstrzału niebezpiecznych zwierząt). Dla porównania, według „Guardiana” w analogicznym okresie w USA policja zastrzeliła 1092 osoby!

Już przed rokiem, pod wpływem kolejnych zamachów terrorystycznych w Europie, ówczesny szef Metropolitan Police podkreślał, że brytyjska policja powinna być lepiej uzbrojona. Niestety, jego następczyni Cressida Dick na początku czerwca br. wykluczyła, by broń nosiła większa liczba funkcjonariuszy.

Wygląda na to, że widoki podobne do tych z nagrania poniżej na stałe zagoszczą na ulicach angielskich miast.

Warto przeczytać: Niemiecka policja pobłażliwa dla imigrantów-przestępców. Obywatele oburzeni [WIDEO]

Podziel się