Szukaj

Brytyjczyk wykupił reklamę, aby przeprosić Polaków za rasistowskie zachowania swoich rodaków

23-11-2016 10:36
Sorry - przeprosiny za rasizm Brytyjczyków Fot. Nathan Hague / Facebook / screen
Podziel się

Nathan Hague, mieszkaniec Huntingdon wykupił reklamę na Facebooku, w której przeprasza wszystkich Polaków za przypadki rasistowskich i ksenofobicznych zachowań wobec nich w Wielkiej Brytanii.

Brytyjczyk przeprosiny dla Polaków umieścił na Facebooku, aby zwiększyć zasięg odbiorców za reklamę zapłacił 70 dolarów. Nathan uważa, że Polacy to wspaniali ludzie, chciał więc ich przeprosić za wszystkie niewłaściwe zachowania ze strony jego rodaków oraz pokazać, że jest wiele Brytyjczyków jest pozytywnie nastawionych do Polonii.

Cześć! Wiem że jesteście Polakami i chcę tylko powiedzieć, że przepraszam Was za wszystkich okropnych ludzi, którzy sprawiają, że czujecie się w Wielkiej Brytanii niemile widziani. To jest do bani. Oni są do bani. Za to WY jesteście niesamowici. To wszystko co chciałem powiedzieć w tym poście - napisał na Facebooku Nathan.

Koniecznie przeczytaj: Wielka Brytania: weganie domagają się wycofania nowych banknotów

Czytaj też: Skarga do Rady Etyki Mediów na Hugo-Badera. Dziennikarz „GW” oskarżony o rasizm i ksenofobię

W Huntingdon, w niewielkim mieście, z którego pochodzi autor przeprosin, większość osób głosowała za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Zaraz po referendum zdarzały się tam przypadki ksenofobicznych zachowań względem Polaków – m.in. rozdawano ulotki, w których nazywano naszych rodaków „robactwem”.

Warto przeczytać: Gliński przeprasza za materiał wyemitowany w „Wiadomościach”. Rzeczniczka PiS ustawia go do pionu

Podziel się