Szukaj

Brytyjczyk jest przekonany, że odnalazł zaginiony samolot MH370. Wskazał jego dokładną lokalizację [foto]

13-09-2018 14:50
Zaginiony malezyjski samolot Fot. InneMedium / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Brytyjski ekspert techniczny Ian Wilson poinformował, iż przy pomocy Google Maps zlokalizował wrak malezyjskiego samolotu MH370, który w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął cztery lata temu. Jego zdaniem, znajduje się on w dżungli w Kambodży.

Do tajemniczego zaginięcia malezyjskiego samolotu MH370 doszło 8 marca 2014 r. W trakcie lotu z Kuala Lumpur do Pekinu, maszyna obrała kurs na Ocean Indyjski i od tego momentu słuch o niej zaginął.

Pomimo wielu akcji poszukiwawczych nie zdołano odnaleźć zaginionego samolotu. Tymczasem brytyjski ekspert techniczny Ian Wilson jest przekonany, że zdołał tego dokonać wyłącznie przy pomocy Google Maps.

Mężczyzna twierdzi, że rozbity samolot znajduje się w sercu dżungli w Kambodży. Potwierdzać ma to zdjęcie, na którym widać obiekt mający około 69 metrów długości. Zdaniem internauty luka znajdująca się pomiędzy kadłubem i ogonem maszyny sugeruje że doszło do katastrofy lotniczej.

Koniecznie przeczytaj: Samolot polskich siatkarzy uszkodzony. Mistrzowie świata wrócą do Polski z dużym opóźnieniem [foto]

Czytaj też: Samolot z Dubaju poddany kwarantannie w USA. We Francji podejrzenie epidemii cholery [foto+wideo]

Teoria Iana Wilsona spotkała się z wieloma krytycznymi głosami. Wynika z nich m.in., iż mężczyzna nie odkrył wraku samolotu MH370, tylko inną maszynę, która podczas lotu nad dżunglą znalazła się bezpośrednio pod satelitą, stąd też na zdjęciu widoczna jest luka.

Brytyjczyk nie daje jednak za wygraną i zamierza udowodnić swoją tezę. Jak zapewnił, osobiście uda się w miejsce, gdzie jego zdaniem, leży wrak malezyjskiego samolotu.

Warto przeczytać: W Warszawie trwa Wielka Defilada Niepodległości. Oglądaj transmisję na żywo [foto+wideo live]

Podziel się