Szukaj

Austria: Brutalny napad na kościół w Wiedniu. Poważnie ucierpiało pięciu zakonników. Policja wciąż poszukuje sprawców

28-12-2018 11:48
Austriacka policja Fot. Rob van Kan / flikcr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Jak poinformowało RMF FM, w czwartek dwóch napastników brutalnie zaatakowało zakonników przebywających w klasztornej kaplicy w wiedeńskiej dzielnicy Floridsdorf. W wyniku ataku rannych zostało 5 duchownych.

Z relacji mediów wynika, że do ataku doszło około godziny 13. Napastnicy posiadający broń oraz metalowy pręt usiłowali wymusić na zakonnikach wydanie gotówki oraz kosztowności. W trakcie napaści agresorzy skuli ich kajdankami, a następnie zakneblowali. 

Koniecznie przeczytaj: Czy zwykli obywatele powinni mieć łatwiejszy dostęp do broni? Zobacz, jak zakończył się napad w sklepie [WIDEO]

Czytaj też: Hit! Ten nieudany napad przejdzie do historii. Tak absurdalnego zakończenia nie wymyśliłby nawet najlepszy komik [WIDEO]

Zakonnicy zostali uwolnieniu dopiero po kilku godzinach przez funkcjonariuszy policji. W wyniku napadu rannych zostało pięciu zakonników w wieku od 56 do 68 lat. Wszyscy obecnie przebywają w szpitalu. Najstarszy z nich ma poważne obrażenia głowy.

Wiedeńska policja, która wciąż poszukuje sprawców, wstępnie wykluczyła, by napaść miała podłoże terrorystyczne.

Warto przeczytać: To jest właśnie feminizm? Niezwykle wulgarny atak Gretkowskiej w polskim „Vogue”: „Kościół trzyma Polskę za jaja i z palcem w c**ie”

Podziel się