Szukaj

Włochy: Grupa imigrantów brutalnie zgwałciła i zamordowała młodą dziewczynę. Zatrzymano pierwszych podejrzanych

25-10-2018 14:58
Włoska policja Fot. Chris Sampson / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W ubiegłą sobotę w opuszczonym budynku w Rzymie znaleziono ciało 16-letniej Włoszki, która wcześniej została odurzona i zgwałcona przez grupę imigrantów. Jak dotąd, tamtejszej policji udało się zatrzymać trzech podejrzanych, z czego dwóm postawiono zarzuty. Wciąż poszukiwani są inni potencjalni sprawcy.

Senegalski chłopiec, który był naocznym świadkiem tego zdarzenia, zeznał, że imigranci swoją ofiarę narkotyzowali i gwałcili, do momentu aż zmarła:

Przyszedłem tam między godziną 23:30 a północą. W budynku byli Afrykanie i Arabowie: kilka osób, sześć lub siedem osób.(...) Narkotyzowali ją i gwałcili. Dziewczyna krzyczała. Spojrzałem na tę krzyczącą kobietę i leżała na łóżku obok drugiej dziewczyny. Położyli na niej koc, tak, że głowa była widoczna. Nie wiem czy oddychała, ale wydawała się już martwa. Druga dziewczyna krzyczała, że ona nie żyje.(...) Była Włoszką, zapewne Rzymianką, bo mówiła z rzymskim akcentem. Gdy krzyczała, że ją gwałcą, dali jej narkotyki, które się tam sprzedaje.   

Koniecznie przeczytaj: Łódź: Śmiertelny wypadek spowodowany przez pijanego Ukraińca. Nie żyje 21-letnia dziewczyna [foto]

Czytaj też: „Ordynarna prowokacja”. 7-letnia Zosia, „autorka rysunku o Marszu Niepodległości” okazała się być 39-letnią Gabrysią [foto]

Włoscy śledczy wciąż badają wszystkie okoliczności zdarzenia. Sekcja zwłok potwierdziła, że 16-letnia Włoszka została wykorzystana seksualnie.

Jak dotąd, zarzuty: gwałtu, morderstwa oraz handlu narkotykami postawiono dwóm Senegalczykom: 26-letniemu Mamadou Garze oraz 43-letniemu Brianowi Mintehowi. Zatrzymano również trzeciego podejrzanego, ale funkcjonariusze wciąż sprawdzają, jaką rolę odegrał w tym tragicznym zdarzeniu.

Doniesienia medialne potwierdził minister spraw wewnętrznych i wicepremier Włoch, Matteo Salvini, który na Twiiterze napisał:

Dwóch nielegalnych imigrantów zatrzymano zeszłej nocy pod zarzutem gwałtu i śmierci Desirée, dwóch innych jest poszukiwanych.

Warto przeczytać: Niesamowity wyścig. Na pasie startowym bolid F1, myśliwiec F-16 i motocykl. Zaskakujący zwycięzca [wideo]

Podziel się