Szukaj

Nigeria: Brutalny atak muzułmańskich bojówek na katolików modlących się w kościele. Zamordowano księży i kilkunastu wiernych [+18 wideo+foto]

25-04-2018 17:59
Brutalny atak na katolików w Nigerii Fot. U C H E E Z E O Y E / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowało Radio RMF FM, co najmniej 18 osób zginęło podczas ataku uzbrojonych napastników na kościół katolicki w środkowej Nigerii. Miejscowe władze, oficjalnie potwierdziły, że wśród zabitych są m.in. księża oraz dzieci. Wiadomo już też, że bezlitosnymi mordercami byli członkowie muzułmańskiej bojówki „Fulani”.

Jak podało RMF FM do tej krwawej zbrodni doszło w wiosce Mbalom w nigeryjskim stanie Benue. Uzbrojeni napastnicy wtargnęli do świątyni w czasie odprawianego nabożeństwa. W kościele przebywało wówczas wielu wiernych oraz księża.

Te informacje przekazał przedstawiciel miejscowych władz. Potwierdził on również, że w napaści brało udział około 30 uzbrojonych mężczyzn:

Około 30 uzbrojonych mężczyzn wdarło się do kościoła podczas nabożeństwa żałobnego i zastrzeliło dwóch celebrujących je księży, następnie zaczęli strzelać do wiernych, zabijając lub raniąc wielu z nich. 

Koniecznie przeczytaj: Prawie 200 stron raportu o tym, jak Polacy „prześladują” Ukraińców. Projekt powstał dzięki Fundacji im. Stefana Batorego

Czytaj też: Londyn: Modlący się muzułmanie uniemożliwili wyjazd samochodów z osiedla. „Meczet znajdował się dwa bloki dalej” [wideo]

Warto także podkreślić, że muzułmańscy bojówkarze nie tylko dokonali brutalnego mordu, ale splądrowali również ok. 60 okolicznych domów, budynków gospodarczych oraz pól uprawnych.

Wioska Mbalom położona, w której dokonano tej zbrodni, znajduje się w rejonie ciągłych i zaciętych walk, gdzie muzułmanie i chrześcijanie walczą o ziemię i dostęp do wody. Można więc domniemywać, że ten brutalny atak, to kolejna odsłona toczącego się tam konfliktu.

Warto przeczytać: Szokujące nagranie z Belgii. Muzułmanie w biały dzień skatowali starszego mężczyznę i jego syna – imigrantów zdenerwowało picie alkoholu [wideo]

Podziel się