Szukaj

Szokujące nagranie z Wielkiej Brytanii. Brutalny atak maczetami na ulicy w biały dzień [wideo]

18-11-2018 15:14
Birmingham, atak maczetami Fot. ExpressandStarNews / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Do wyjątkowo brutalnej napaści doszło w brytyjskim mieście Birmingham. Na zarejestrowanym przez świadka nagraniu widać, że grupa muzułmańskich imigrantów w czasie ataku używała m.in. maczet.

Zdarzenie miało miejsce na Trinity Road, Aston. Jak podaje birminghammail.co.uk, prawdopodobnie 2 listopada ok. godz. 16.00. Nagranie, które opublikowano w ten poniedziałek na jednym z lokalnych forum Alum Rock (jedna z dzielnic Birmingham, w której muzułmanie stanowią większość) szybko stało się internetowym viralem.

Możliwe, że atak był częścią porachunków lokalnych grup przestępczych, do których ciągle dochodzi w Birmingham. Mimo wszystko brutalność sprawców szokuje. Leżącego na ziemi mężczyznę katowano przez co najmniej przez kilkadziesiąt sekund, pomimo tego iż nie był się w stanie już bronić. Według relacji świadków napastnicy używali maczet, noży, a nawet młotów. Ofiara była kopana i uderzana po głowie. Na nagraniu widać też, że część atakujących goniła jeszcze jedną osobą.

Koniecznie przeczytaj: To nagranie mrozi krew w żyłach. Małżeństwo cudem uciekło zamaskowanym bandytom z maczetami [wideo]

Czytaj też: UK: Szokujące nagranie. Czarnoskóry imigrant nie miał litości dla staruszka [wideo]

Świadkowie zdarzenia wezwali policję, ta jednak nie była w stanie złapać sprawców mimo pościgu.

Policja podała, że dwie osoby z ranami ciętymi zostały przewiezione do szpitala.

W ubiegłym tygodniu złapano jednego z podejrzanych, ale zatrzymany 19-latek został szybko zwolniony za kaucją.

Policja komentując zdarzenie, powiedziała, że takie ataki to „złożony problem” i nie odpowiedzialność nie powinna był zrzucana tylko na nich, ale także powinni się tym zająć lokalne władze i organizacje społeczne. Dodano, że należy „edukować młodych ludzi, aby podejmowali właściwą decyzję - decyzję o nienoszeniu noża”.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Szokująca prawda wyszła na jaw. Oto, w jaki sposób muzułmańscy imigranci przedostają się do Europy [wideo]

Podziel się