Szukaj

Włochy: Imigranci brutalnie zaatakowali policjanta. Mężczyzna cudem uniknął śmierci [foto]

03-09-2018 16:48
Komisarz włoskiej policji Fot. Matteo Salvini / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

We włoskiej Katanii dwóch imigrantów brutalnie zaatakowało komisarza tamtejszej policji. Podczas napaści zadali swojej ofierze 80 cięć brzytwą. Mężczyzna cudem uniknął śmierci.

Jak informują media, jeden z dwóch napastników był już notowany przez policję za używanie przemocy, formułowanie gróźb karalnych, a także za kradzieże i handel narkotykami. Nie wiadomo, dlaczego wciąż był na wolności. Drugi zaś przebywał w tym kraju ze względów humanitarnych.

Dwaj przestępcy, którzy zaatakowali komisarza policji, próbowali wcześniej okraść jego dom. Policjant, który przebywał w nim wraz ze swoimi bliskimi, próbował powstrzymać złodziei, ale wówczas został zaatakowany przez nich brzytwą. 

Koniecznie przeczytaj: To nagranie to światowy hit. Aż trudno uwierzyć, że to miał być prawdziwy napad z bronią w ręku [wideo]

Czytaj też: Legionowo: Policjant zmarł podczas służby. Dyspozytor odmówił wysłania karetki. Sprawę bada prokuratura

Niedługo potem imigranci podjęli decyzję o ucieczce. Jeden z nich w pośpiechu wyskoczył przez okno, w wyniku czego doznał wielu złamań. Został zatrzymany przez policję i przewieziony od szpitala.

Poszkodowanemu komisarzowi Nuccio Garozzo lekarze założyli 80 szwów. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wicepremier oraz minister spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salvini oświadczył, że napastnicy zostaną należycie ukarani:

W Katanii komisarz Nuccio Garozzo został zaatakowany we własnym domu przez grupę imigrantów. Jeden z nich przebywał we Włoszech we względów humanitarnych. Solidaryzuje się z panem komisarzem, z który rozmawiałem już przez telefon, i który musi teraz żyć z 80 szwami. Nie będzie taryfy ulgowej dla wspomnianego wcześniej rzekomego uchodźcy. Czeka go natychmiastowa deportacja. Każda osoba ubiegającą się o azyl, która popełnia przestępstwo, będzie wywożona z naszego kraju. Kto przynosi wojnę do naszego domu, ten nie jest mile widziany.

 

Warto przeczytać: Internauci przypominają kultowe nagranie. Michał Szczerba 1 września „świętuje” napad Niemiec na Polskę [wideo]

Podziel się