Szukaj

Bono został… „Kobietą roku” magazynu „Glamour”

03-11-2016 13:16
Bono - wokalista U2 Fot. Peter Neill / wikipedia.org / CC BY 2.0
Podziel się

To nie żart. Bono, wokalista zespołu U2 został pierwszym mężczyzną, który otrzymał od magazynu „Glaour” nagrodę w kategorii… „Kobieta roku”. Irlandzki muzyk otrzymał to „wyróżnienie” za „wspieranie walki na rzecz równouprawnienia kobiet i dziewcząt na całym świecie”.

Jury dokonujące wyboru podkreśliło, że kobiety w walce o swe prawa potrzebują także głosu mężczyzn. Uznano też, że należy ich też doceniać za taką działalność

Wielu mężczyzn walczy o równość płci i mówi to głośno, a Bono jest właśnie jednym z nich. W dzisiejszych czasach mężczyźni robią wspaniałe rzeczy, aby wesprzeć kobiety w walce o ich prawa – mówiła Cindi Leive, naczelna amerykańskiego „Glamour”, która wręczała Bono nagrodę.

Koniecznie przeczytaj: Maroko: kontrowersyjny poradnik dla kobiet wycofany z emisji [WIDEO]

Czytaj też: Mleczko oskarżony o seksizm i szowinizm po opublikowaniu satyrycznego rysunku z podpisem „Molestowanie brzydkich kobiet powinno być karne łagodniej”

Przytaknął jej muzyk, który powiedział, że mężczyźni powinni angażować się w walkę na rzecz równouprawnienia kobiet.

My, mężczyźni w dużym stopniu ponosimy odpowiedzialność za ten problem, dlatego powinniśmy uczestniczyć w takich decyzjach.

Bono został m.in. doceniony za udział w kampanii „Poverty is sexist”, której celem było wspieranie najbiedniejszych kobiety, które zmuszone są przeżyć „za mniej niż 2 dolary dziennie”.

Co ciekawe, po tym jak informacja o nagrodzie dla Bono trafiła do mediów, „Glamour” zdecydowało zmienić się nazwę kategorii przyznawanej nagrody na „Kobieta i Mężczyzna Roku”, o czym poinformowała na Twitterze naczelna magazynu.

Przypomnijmy, że nagrodzony muzyk, kilka miesięcy temu w czasie przemówienia w amerykańskim Kongresie nazwał Polskę i Węgry „hipernacjonalistami”, wskazując na lata 40 XX wieku. Muzyk zarzucał obu krajom m.in. opór w przyjmowaniu imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Jednocześnie stwierdził, że nagrodę za „szerzenie pokoju” powinna otrzymać przychylna imigrantom Angela Merkel.

Warto przeczytać: Kijowski zmienia front? W przyszłym roku 11 listopada chce maszerować z... narodowcami

Podziel się